Pod námětem a scénářem je podepsán Alan Ryvola, který se podílí i na režii společně s Michalem Habrdou, jenž se postaral také o kameru, střih a veškeré technické zabezpečení.


Z jeho tvůrčí dílny pochází rovněž doprovodná filmová hudba, kterou sám nahrál s přizváním několika mladých konzervatoristů. V komentáři pak zazní hlas herce Ivana Holuba.


Realistický polodokument v délce čtyřiačtyřiceti minut sleduje obrazem, dialogy a dotáčenými slovními popisy pocitů a dojmů výstup nevidomé dívky Lenky Kronikové a její průvodkyně Terezy Lysé na budějovickou Černou věž.


Obdobný experiment podstupuje zároveň další trojice mladých lidí, kteří si podmínky své vrstevnice snaží přiblížit se zavázanýma očima. I oni mají své osobní průvodce.


„Je to takový film pro nevidomé i vidoucí. K nápadu přiblížit svět nevidomých mě inspirovalo přátelství právě s hlavní hrdinkou tohoto snímku. Podle mého názoru je třeba jej vnímat nejen očima a ušima, ale i srdcem, aby člověk pochopil jeho podstatu,“ říká ke svému filmovému debutu Alan Ryvola.
On i jeho filmařský společník Michal Habrda hodlají filmový titul zapojit i do různých soutěží a přehlídek a přemýšlejí i o dalších podobných projektech.