Zapomenutý ostrov

Malá Nim žije sama se svým otcem Jackem na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby ji přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala miliony svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde ji čeká největší dobrodružství jejího života.

Neuvěřitelný Hulk

Z Bruce Bannera se v zuřivosti stává Hulk – monstrum, které ničí vše kolem sebe. Po pěti letech se vrací na plátno a slibuje akční podívanou.
Jak ukrást nevěstu

Hrdina filmu si užívá života: je sexy, je úspěšný a ví, že se může kdykoliv spolehnout na Hannah, svou okouzlující nejlepší kamarádku, která je jediným neměnným prvkem v jeho životě. Všechno dokonale funguje až do chvíle, kdy Hannah odjede na šest týdnů pracovně do Skotska a Tom si s úžasem uvědomí, jak prázdný jeho život bez ní je. Rozhodne se, že jakmile se vrátí, požádá ji o ruku - ale je ohromen, když se dozví, že se zasnoubila s bohatým a pohledným Skotem. Když Toma Hannah požádá, aby jí šel „za družičku“, souhlasí – ale jen proto, aby se pokusil Hannah získat pro sebe.


SOUTĚŽ s Deníkem a multikinem CineStar

Jaké profese je hrdina českého snímku František je děvkař? Volejte ve čtvrtek od 10 do 10.05 hodin na telefonní číslo redakce 387 004 719. Vyhrát můžete některou z filmových cen. (red)