Po zkušenostech z předchozích ročníků se pořadatelé rozhodli pro změnu dramaturgie, a na zámky, kde se koncerty tohoto cyklu konaly již v minulých letech, pozvali soubory zastupující široké spektrum oblasti vážné hudby.


Na zahajovacím koncertu, který se konal 9. července na zámku Hluboká nad Vltavou, se představilo Klavírní trio ve složení Jaroslava Pěchočová – klavír, Adéla Štajnochrová – housle a Alžběta Vlčková – violoncello. Na jindřichohradeckém zámku vystoupil 15. července anglický Wycombe High School Choir and Orchestra, čímž se cyklus koncertů posunul na mezinárodní úroveň. V prostorách Schwarzenberského sálu zámku v Třeboni se 7. srpna představil komorní soubor Gran Duetto Concertante, který tvoří strakonický rodák, flétnista Jan Riedlbauch spolu s kytaristou Miloslavem Klausem. Na posledních dvou koncertech ve Vimperku a Dačicích, které hostily cyklus vůbec poprvé, vystoupilo Trio con Canto ve složení: Klára Novotná – soprán, Robert Pacourek – klarinet a Michal Rezek – klavír.


Cílem koncertního cyklu Po jihočeských zámcích není konkurovat větším regionálním projektům podobného zaměření, ale oživit letní turistickou sezonu na historických skvostech jižních Čech. I když posledním koncertem 16. srpna tento ročník skončil, organizátoři již dnes připravují jeho 5. ročník, ve kterém by chtěli nabídnout posluchačské veřejnosti rozšířené spektrum umělců a souborů, kteří byli či jsou spjati s jižními Čechami. Letošní, právě skončená řada však potvrdila, že projekt již pevně zakotvil v letní kulturní nabídce a získal mezi příznivci vážné hudby své renomé.