Bluesové melodie rozezní dnes večer nádvoří kláštera ve Zlaté Koruně. Uskuteční se zde první ročník nového festivalu s názvem Golden Crown Blues Fest.

„Byl to takový spontánní nápad. Já dělám dramaturgii bluesového festivalu na penzionu Kamínek u Nových Hradů a s kolegou jsme si řekli, že by bylo hezké uspořádat něco dalšího. Původně jsme uvažovali o jiném místě, ale nakonec se domluvili na Zlaté Koruně. Myslím, že sem se to hodí, koncerty tu běžně bývají a blues to bude na nádvoří slušet,“ uvedl za organizátory Karel Machart

Festival začne v 18 hodin. Představí se slovenský hráč na rezofonickou kytaru Luboš Beňa a jeho spoluhráč Matěj Ptaszek, kteří se vracejí k tradiční formě mississippské černošské hudby 20. let minulého století.

Dále vystoupí Bluesweiser, jedna z nejstarších bluesových kapel ze Slovenska. Vedou ji dvě výrazné osobnosti, obě ověnčené titulem Bluesman roku – kytarista, zpěvák a textař Juraj Turtev a kytarista a skladatel Ivan Tomovič.

Českou republiku zastupuje na festivalu Blues Band Luboše Andršta. Tento hudebník se věnuje blues a jazzu již více než 35 let, spolupracoval s řadou špičkových muzikantů a jeho kytarové umění je zaznamenáno na 40 albech.

Posledním účinkujícím bude Stonefree Czech Experience. Kapelu založil kytarista Dani Robinson, rodák z Deitroitu, který se po mnoha úspěších v Americe přestěhoval do Prahy. Dalšími členy jsou Luboš Hnát a Peter Paul Johnson.

Vstupenky na festival je možné zakoupit na místě, prodávají se za 250 korun.