Povídání o jednotlivých knižních titulech ze své tvorby prokládal vtipně pojatými kapitolkami ze života či inspiračních motivací.


Mimo jiné se i vyznal ze svého stále sílícího srdečního vztahu k jižním Čechám, které se v podstatě promítají do všech jeho literárních počinů.
Program skvěle doplňoval s kytarou a svou autorskou tvorbou také písničkář Josef Jakl z Českých Velenic, kterého si veřejnost bude zřejmě pamatovat z někdejší úspěšné folkové skupiny Kasteláni.

Kam na víkend?

Samostatné zastavení věnoval Hynek Klimek dvěma posledním knižním titulům. Jedním z nich je jedinečný průvodce jižními Čechami z obsáhlého knižního cyklu Kam na víkend.


Nejenže jsou v knize popsány známé i méně známé zajímavé lokality a aktuální přístup k nim, ale nechybí ani historie, pověsti, doprovodné programy v popisovaných místech a zejména nádherné fotografie mnohdy v nezvyklých provedeních.


„Zatímco zmíněného průvodce považuji za nejnáročnější publikaci ze své tvorby, na které jsem si skutečně máknul, pohádkové knížečky o víle Vodánce, které inicioval táborský odbor životního prostředí a vydalo město Tábor, bych v současnosti označil za své nejmilejší.


Zatím jsou na světě dva díly – Jak se z divoženky stala krásná víla a Příběhy víly Vodánky, ale nyní na podzim by již mělo vyjít další, volné pokračování tohoto cyklu.

Pohádka učí

Měl jsem štěstí i na výbornou ilustrátorku, kterou je Zdeňka Študlarová, jejíž obrázky jsou natolik přitažlivé, že už vzniklo i pexeso z těchto pohádek, mapa, připravuje se souborná pohádková kniha a v plánu je i televizní večerníček,“ uvedl českobudějovický spisovatel Hynek Klimek k moderním pohádkám, které mají jak nenásilně naučný, tak ekologicky výchovný podtext.