Dlouho očekávané otevření táborského klubu diskotékového typu Kotnov už je tu. Brány historických pivovarských sklepení se otevřou v sobotu ve 20 hodin. Po vzoru filmu Počátek se první party jmenuje Inception a stejně jako úspěšný film bude podle pořadatelů snová.

„Přímo andělsky. Jak jinak, by totiž mělo otevření proběhnout. V andělském chrámu, jak nazval nový klub Josef Klír, se uskuteční křest, kterého se zhostí moderátorky a zároveň i kmotry clubu Eva Aichmajerová a Kateřina Kristelová. Další kmotra, česká Miss 2010 Jitka Válková, dokonce zazpívá,“ říká mluvčí klubu Petra Motyčková.

Návštěvníci první party se mohou také těšit na módní přehlídku značky Kotnov. V roli modelů a modelek se představí i Josef Karas, Mr. ČR, který se rovněž pyšní titulem druhý nejkrásnější muž světa, Miss Aneta Vignerová či Vicemiss Sarah Fischerová.

Kapacita 600 míst

Svůj andělský příběh předvedou vítězové soutěže Česko Slovensko má talent DaeMen. O hudbu v klubu ve stylu new ghotic se postarají dýdžejové Shorty & DellMar a DJ Souky. Celým večerem bude provázet Eva Aichmajerová a Kateřina Kristelová.

I do budoucna klub bude nabízet taneční muziku, přemýšlí však i nad živou produkcí a módními přehlídkami. Pořadatelé očekávají, že první den bude kapacita klubu o šesti stovkách míst zcela naplněna.

Ještě než provoz začal, mezi lidmi v Táboře už na něj panují různé názory, ale také obavy, že bude příliš luxusní a drahý… „Klub Kotnov bude jedinečným místem v celé republice. Nikde jinde se totiž obdobný klub v hradních prostorách nenachází. Designový interiér, který vytvořil módní návrhář Josef Klír, je také zcela originální. A přestože je vše exkluzivní, klub je určen pro všechny návštěvníky,“ argumentuje Motyčková.

Ceny vstupného ani nápojů podle ní nepřesáhnou běžné ceny. Organizátoři nechtějí budovat klub pro „horních deset tisíc“. Kotnov by měl jen zvýšit standard hudebních klubů. „Věříme, že to návštěvníci ocení. Je jen jediné omezení – music club Kotnov je určen pro návštěvníky nad 18 let,“ doplňuje Motyčková. Vstupné do klubu by mělo zůstat na 60 korunách. Pivo nabídne za 25 korun.

V šatně diamanty

Klub byl v pivovarských prostorách vybudován za půl roku a kdysi chladné pivovarské sklepy zkrášloval známý český módní návrhář Josef Klír. Ten si vymyslel například rekordní skleněný patnáctimetrový kříž vážící tři tuny, který bude součástí jednoho z barů. Tvoří ho 20 000 sklíček. Na výrobě nepřetržitě pracovalo sedm sklářů celý měsíc. Přední část šatny klubu zdobí několika tisíc vybroušených, nepravých diamantů. Při podsvícení pak rozehrají hru světel a stínů. Průvodcem klubu a jeho hlavním motivem je anděl. Objevuje se ve velkých obrazech i v podobě soch. Vše by mělo vypovídat o new ghotic stylu, který respektuje historii prostor, ale je zároveň příjemný a elegantní.

„Klír je známý. Navíc, když módní návrhář udělá něco v jiném oboru, je to dobré. U Klíra se například osvědčila práce s výrobcem hodinek Prim. Líbí se mi jeho styl a myslím, že k prostorám pasuje,“ vysvětluje majitel klubu Zdeněk Havrlant výběr návrháře designu.

Na městský pivovar byl areál hradu přestavěn v letech 1612 až 1613. Během pozdějších přestaveb byla také nalezena vzácná bronzová soška kance, která je keltského původu. O výstavbě klubu se už uvažovalo v 80. letech. Nakonec ale z nápadu sešlo.

DAVID PELTÁN