Název zázračné léky přírody je výstižným shrnutím obsahu publikace, která se zaměřuje na přírodní léčitelství a předkládá v jednoduché a každému přístupné formě to nejlepší z tohoto oboru.

„Člověk už dávno ztratil přirozenou ochranu přírody, a proto začal trpět civilizačními chorobami a řadou zdravotních potíží a postupem času i ztrátou nebo silným oslabením imunity. A právě silný imunitní systém může člověka chránit před nemocemi – od malých infekcí až po rakovinu ,“ vysvětluje autorka důvody k sepsání této nesporně přínosné knihy , díky níž čtenáři objeví nejen zázračnou sílu rostlin, ale i některých potravin. Předkládané návody a léčebné postupy byly ověřeny staletími zkušeností a neselhávají ani v současné vypjaté době.

V abecedně uspořádaném obsahu nalistujete nejen jak s pomocí přírodních zdrojů bojovat třeba s rýmou, bolestmi hlavy, výkyvy tlaku , alergiemi, problémy se zažíváním či srdečními potížemi a řadou dalších zdravotních problémů, ale i jak preventivně takovým komplikacím předcházet.

Součástí knihy je i receptář zahrnující návody na přípravu léčebných čajů a nálevů z přírodních zdrojů. Tento domácí rádce, jak zní podtitul novinky vydané nakladatelstvím Start, je určen skutečně pro každého.