Během 48 hodin zazní na jihu Čech hity jako Atentát, Lolita, Superpéro, Bulhaři, Pažitka nebo Jarošovský pivovar. Kraj totiž čeká další víkend plný velkých hudebních jmen: dorazí Kryštof, J.A.R., Xavier Baumaxa, Toxique i Argema.

Parta okolo Richarda Krajča přijede v sobotu do Písku, kde její koncert začíná ve velkém sále Kulturního domu od 20.30 hodin. Jako host se představí Suzapley.

„Během každého koncertu se snažíme být co nejvíce propojeni s diváky,“ uvedl zpěvák a kytarista Richard Krajčo. Kryštof se rozhodl připomenout své začátky a vydal se na turné. Jeho začátek byl v pražské Tesla Aréně, kde kapela převzala Zlatou desku za prodej novinkového CD Jeviště. Ve znamení tohoto alba bude také většina píseckého koncertu, takže diváci by měli slyšet písně jako cyRano, Sedmilhář nebo Malý princ.

Na turné Kryštof nevynechává ani dřívější hity. Patří mezi ně Atentát, který loni získal cenu za nejhranější písničku v českých rádiích.

Toxique dvakrát

Kapelu kromě Krajča tvoří baskytarista Nikolaj Arichtev, kytarista Evžen Hofman, bubeník Jakub Dominik, trumpetista Nikos Grigoriadis, saxofonista Nikos Kuluris a pozounista Ondřej Kyjonka.

Dalším velkým jménem je skupina J.A.R., která v pátek od 20 hodin koncertuje v budějovickém Kulturním domě Vltava. Formace v čele s Romanem Holým a Matějem Ruppertem, která míchá rock a funk, funguje už 21 let a na kontě má řadu hitů jako Bulhaři, Superpéro či Doufám. Jako předskokan naladí publikum budějovičtí Pub animals.

Hned dvakrát se tento víkend na jihu ukáže kapela Toxique s Klárou Vytiskovou. V pátek ve strakonickém klubu Habeš, v sobotu v krumlovském Ántré. Toxique teď po Česku vozí nové album Outlet People, mají i novou, černobílou pódiovou stylizaci. Desku označují kritici za podařený přechod od retropopu a milých melodií k elektropopu zaplněnému zvuky syntezátorů. Kapela si prý ale stále zachovala smysl pro silné melodie.

Jeden z nejoriginálnějších písničkářů posledních let, Xavier Baumaxa, potěší své fanoušky v sobotu v písecké kavárně U Vavřiny. Především u mladé generace již takřka zlidověly songy jako Pažitka, Ozajstny hip hop, Otvírákem nebo Nazijazz. Sám o sobě říká, že je buránek regionálního charakteru, který své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě, který je však propojen s koupelnou, takže je to sporné.

Ti, kteří si rádi zpívají písně jako Jarošovský pivovar, Tohle je ráj nebo Vyznání, mohou v sobotu zajet do kulturního domu v Ševětíně na Českobudějovicku. „Skupina Argema navíc doveze nové CD Pomaláče a bude to jeden z posledních koncertů, kdy s ní bude zpívat Jarek Filgas, který odchází na sólovou dráhu,“ upřesnil promotér Miloslav Rozner.

VÁCLAV KOBLENC
LIBUŠE KOLÁŘOVÁ

Tipy na koncerty

Pátek 29. října
J.A.R.
Č. Budějovice, KD Vltava - 20.00
Vstupné - 350 a 290 Kč

Toxique

Strakonice, Habeš - 20.30
Vstupné - 130 Kč

Sobota 30. října
Kryštof
Písek, Kulturní dům - 20.30
Vstupné - 300 a 270 Kč

Xavier Baumaxa
Písek, U Vavřiny - 20.00
Vstupné - 150 Kč

Toxique
Český Krumlov, Ántré - 20.00
Vstupné - 180 a 150 Kč

Tlustá Berta a Rybičky 48
J. Hradec, KC Jitka - 21.00
Vstupné - 220 a 200 Kč

Argema
Ševětín, Kulturní dům - 20.30
Vstupné - 170 Kč