Netradiční spojení hudby s filmovou projekcí předvede kapela Kryštof tuto sobotu a neděli v budějovickém multikině, kde se zastaví při turné Kryštoff/on. Z celkem čtyř koncertů, které se uskuteční od 17 a 20 hodin, lze ještě lístky sehnat na neděli od pěti hodin večer.

„Zbývá okolo 150 vstupenek. Další tři koncerty jsou vyprodané,“ řekla manažerka CineStaru Svatava Kopečková.

Písničkám, které skupina v multikině zahraje, bude dělat kulisu 'pop-punkový' dokument o historii Kryštofa od začátků v havířovských školních zkušebnách po koncerty před desetitisícem diváků ve velkých halách.

„Mapuje to zhruba naši historii a nějaké věci, které se mezi námi udávaly,“ prohlásil frontman kapely Richard Krajčo. „Máme za sebou vyprodaná divadla, auly, s novou deskou jsme vyprodali kluby i haly a tak jsme si řekli, že je potřeba přijít s něčím novým,“ řekl Krajčo.

Diváci uvidí dvě a čtvrt hodiny trvající sestřih dokumentárních záběrů, které o sobě kapela nechává na svých cestách natáčet. Rozhovory s muzikanty a jejich vzpomínky na významné momenty historie kapely doplní klipy k písničkám - jejich doprovod ovšem bude znít v živém provedení. Vstupenky se prodávají za 499 korun. (vkc, čtk)