Patrně to bylo prvně, co se v českobudějovickém multikině tančilo. Postaral se o to Richard Krajčo a jeho skupina Kryštof, která tam během víkendu odehrála čtyři koncerty při projekcích dokumentu z kapelního života. A ačkoli se lídr havířovské party musel držet zpátky, co se pódiové show týče, emocí i tak proskočilo srdcem hojně.

Po úvodním Jevišti zazněl Kryštof, který snil o světě, co zná i něhu. Z plátna, na které se promítal film Kryštoff/on, to zrovna rámovala vzpomínka jednoho z členů, že ho do kapely přilákal Krajčův hlas, který 'zněl jako Cobainův chraplák'. Jedno z nejlepších prolnutí se skupině povedlo při Lolitě. Krajčo v dokumentu řekl: tady jsme ji poprvé slyšeli z rádia a hned v příští vteřině se už naživo ozvala slova Jsem vůně, kterou plaveš… V té chvíli začaly blonďaté fanynky z první řady nadskakovat v sedadlech.

I když muzikanti seděli a i aparatura byla vzhledem k sálu úspornější, na nasazení nešetřili. Ať už v Jamajkou načichlé Fantomska nebo songu Stár, kdy kytarista Evžen Hofmann sóloval na dotek prvních řad. A přesto, že Krajčo temperament krotil a neskákal z reprobeden jako na podzim v Bazilice, o živelnost publikum nepřipravil: nejprve ve Stísněné, podbarvené dozelena, pochodovali dechaři po schodech a naplno v Cosmoshopu – odsekávaný refrén Na-pa-ty završil Krajčo skokem ze židle.

Nejlépe však v kinosále působily pomalejší písničky. Zastřeno a zrušeno z Lampionu bylo skoro hmatatelné, Atentát se sólovým saxofonem pak musel dojmout snad i ostré hochy z ochranky. Do závěrečných hitů Obchodník s deštěm nebo cyRano se nevlnily zdaleka pouze fanynky z první řady; přišly standing ovation a při přídavku už tleskala a tančila i manažerka CineStaru.

Mezi 19 písněmi se pochopitelně našla i slabší místa. Ostravskou bajku zpívá Krajčo v nižší poloze a hlas nemá průraznost, okno v Tak nějak málo tančím ovšem zvládl se sebeironií, kdy aktualizoval slova na Když ti neslouží paměť. Kryštof nicméně ukázal, že drží špičkovou laťku a že si umí vedle klubů, divadel a hal podmanit i biograf. Snad bude ohlášená pauza opravdu jen roční: český pop by se bez něj propadl o několik tříd níž.

(Psáno ze sobotního koncertu od 17 hodin)

Hodnocení Deníku: 90%