Rudolfovské léto začíná už tuto sobotu, a to bleším trhem v areálu Zámečku. Své pultíky a stolky zde rozloží už s osmou hodinou ranní prodavači a „hokynáři“, a dají vám tak možnost zbavit se věcí, které už nepotřebujete nebo naopak opatřit něco, co už dlouho sháníte. Akce je doplněna o charitativní sbírku, do které mohou zájemci přinést ošacení, nikoli však boty nebo ložní prádlo. Vstupné je zdarma, prodávající zaplatí jednotný registrační poplatek 10 korun.

Pokud vás prodej a koupě věcí potřebných i nepotřebných příliš neunaví, počkejte do večerních hodin. Z českobudějovického náměstí se totiž na čtyři dny do letního kina přestěhuje Kinematograf bratří Čadíků s českými filmy. Zítra od 21.30 se na promítacím plátně objeví Tajnosti Alice Nellis.

V areálu Zámečku odehraje 24. července charitní amatérské divadlo CHAD divadelní představení dle povídek Šimka a Grossmanna Moje první taneční. Divadelníci se do zámečku vrátí hned v pondělí 28. července, a to s loutkovou Perníkovou chaloupkou.

14. srpna se zastaví v Rudolfově Kejklířské divadlo Vojty Vrtka a pana Brůčka s komedií Don Quijote z Doudleb, v sobotu 23. srpna zahraje v Zámečku Pohádku o čarovném kameni Divadelní soubor Tábor.

Dospěláci si možná najdou čas 26. srpna na posezení s lidovými písničkami , milovníci klasické hudby si poslechnou poslední srpnový den Bachovy, Beethovenovy a Schumannovy skladby v kostele sv. Víta, a v září zase obsadí Farskou louku indiáni.

„Nerozhodli jsme se letos poprvé. Zámeček jsou vlastně vybydlená kasárna, která dostal Rudolfov před dvěma lety a vloni jsme tam uspořádali den otevřených dveří a dvě divadelní představení. Teď jsme podali žádost o evropský grant na vybudování multifunkčního komunitního centra v Zámečku a akce Rudolfovského léta právě v tomto prostoru rozšířili,“ říká organizátorka Eliška Štěpánová a dodává, že vstupné na všechna představení je dobrovolné „do klobouku“.