Působivé linoryty Petra Palmy (nar. 1957 v Českých Budějovicích) mohou návštěvníci obdivovat až do 20. srpna v českobudějovické Galerii a Literární kavárně Měsíc ve dne, kde se koná autorská výstava nazvaná Hlavanehlava.

„Linority a dřevořezby Petra Palmy jsou velmi dobře řemeslně zvládnuty a v tisku dovedeny téměř k dokonalosti,“ říká kurátorka Lenka Krátká.
„Jejich největší síla však spočívá v myšlence, kterou sdělují. Jsou to jednoduché věci každodenního života – radosti, starosti, láska i erotika. Často jsou vyjadřovány pomocí metafory, někdy využívají známá úsloví či různé slovní hříčky. Petr Palma si dokáže hrát nejen s kresbou, ale i s písmeny a se slovy, a nabízí nám tak pohled na svět, který je prostoupený humorem a nadsázkou. Nabízí svět autentických lidských charakterů, chytrých hlav i tupých hlavounů tak, jak jej sami známe, ale barvitější, než bychom si sami dokázali představit,“ dodává Lenka Krátká v charakteristice autora.

„Přijďte se určitě podívat, protože výtvarné dílo Petra Palmy stojí za to,“ láká na výstavu do Galerie Měsíc ve dne také kamarád výtvarníka František Nárovec, který se zúčastnil počátkem léta vernisáže se spolumajitelkou galerie Eliškou Štěpánovou a dalšími hosty.

Otevřeno je každý všední den od 11 do 18 hodin.