Radovanovy radovánky - pohádku pro děti i dospělé o nevyléčitelně radostném chlapci - uvede v režii hostujícího Jiřího Jelínka českobudějovické Malé divadlo. Premiéra hry je v sobotu 5. prosince. Zúčastní se jí i autor literární předlohy Zdeněk Svěrák, který příští rok oslaví 80. narozeniny. Řekla to Zdeňka Pecková, produkční Malého divadla, jde podle ní o zcela novou inscenaci o snad nejpozitivnějším dětském hrdinovi všech dob.

Malé divadlo má už od středy na programu předpremiéry. „Hra má zatím velký úspěch,“ řekl Jiří Jelínek. Hra podle něj ukazuje, že se lze radovat ze života, i když není zrovna veselý. „Postoj malého Radovana k životu je nakažlivý a my doufáme, že si tu jeho radost diváci odnesou domů. Doufáme v to obzvláště v těchto dnech, kdy lidem po přečtení novin moc do zpěvu není,“ poznamenal režisér. Hru podle něj divadlo připravilo „tak, aby se na ní děti i dospělí nenudili ani nestyděli“.

V inscenaci se představují nejmladší posily hereckého souboru Sofia Adamová, Jan Vejražka, Bartoloměj Veselý a Václav Marhold.

Jiří Jelínek v tomto českobudějovickém divadle režíruje vůbec poprvé. Patří mezi nejúspěšnější a nejoceňovanější mladé tvůrce divadla pro děti, získal cenu Erik za nejlepší loutkovou inscenaci za rok 2013 a 2014 a hlavní cenu na mezinárodním loutkářském bienále Spectaculo Interesse 2013. Je zakladatelem Divadla DNO, tvůrcem komiksové postavy FAGI, což je třináctiletá, arogantní holčička, která má úplně na všechno odpověď. Navíc je frontmanem kapely pro děti BomBarďák a stálým spolupracovníkem brněnského divadla Husa na provázku.