Účastníci navštíví řadu historických míst. „Zavítáme do novobarokní vily velkotovárníka Franze Hardtmutha a jeho ženy. Pokocháme se tak nádherou šlechtického sídla, které ani po více než sto letech neztratilo takřka nic ze své původní krásy. V návštěvnickém centru společnosti E.ON se prostřednictvím fotografií podíváme na historii místa, kde býval Krumlovský rybník," nastínil autor scénáře 
a producent Miroslav Mareš.

Termíny prohlídek25. červenec
8., 22. srpen
12., 19. září

Začátky prohlídek19, 19.30 a 20.30 hodin

VstupnéDospělí 220 korun
Děti, studenti a senioři 
nad 60 let 180 korun
Vstupenky je nutné předem rezervovat v agentuře Kultur-Kontakt, Krajinská ulice, tel: 387 310 412, 777 113 433 nebo v Turistickém informačním centru.

Procházku povedou dva průvodci – Vládce času a paní Architektura. Dále se lidé mohou těšit na prohlídku obřadní síně radnice s freskou Šalamounova soudu, nahlédnou i do nejstarší stavby ve městě, Dominikánského kláštera.

Organizátoři navíc účastníkům slibují, že se na chvíli budou moci stát členy správní rady pivovaru Budvar a schválí novou emisi akcií. Miroslav Mareš zároveň do scénáře přidal postavu, kterou by si měly oblíbit hlavně děti. „Do prohlídek jsme zařadili vodníka Jindřicha. I když na sobě nemá typický vodnický obleček, své řemeslo určitě nezapře. A těch příběhů a vyprávění, co zná," dodal.

Termíny prohlídek s Vládcem času a paní Architekturou připadají na každý sudý čtvrtek až do 19. září. Procházka trvá devadesát minut, plné vstupné činí 220 korun. Vstupenky je však nutné předem rezervovat v agentuře Kultur-Kontakt nebo v Turistickém informačním centru 
v budově radnice. První prohlídka začíná v 19 hodin, další časy se obsazují postupně. Teprve po naplnění kapacity jedné prohlídky se otevře další.

„Ať už patříte mezi budějovické patrioty či jste ve městě poprvé, pevně věřím, že si vychutnáte atmosféru starých zlatých časů, kdy se nikam nepospíchalo a lidé měli k sobě blíž. Pozvedneme hlavu, abychom viděli krásy, které nám v denním shonu unikají," doplnil Miroslav Mareš.