Lednovým mysliveckým bálem, umístěným do prostor Domu kultury Metropol, zahajuje orchestr svou již 67.sezonu, která bude i tentokrát dost náročná.
Kromě devíti plesů v domovském prostředí Metropolu totiž zahrnuje více než desítku celovečerních hraní k tanci různě po republice včetně například Prahy a Brna, ale i v prestižních sálech za hranicemi.

Průběžně se omlazuje

V současné sedmnáctičlenné sestavě figuruje 13 hudebníků a 4 zpěváci. Punc služebně nejstarších členů v kapele mají Ivan Ott, který je zároveň respektovaným kapelníkem, a saxofonista Vojtěch Skala.


Ale soubor se průběžně omlazuje, což je asi v souladu i s tím, že Big Band Metroklub se snaží přizpůsobit svůj dílčí repertoár i hodně mladému publiku jako například na maturitních plesech.


„A to vyžaduje i nové aranže aktuálně zařazovaných skladeb, čehož se ujali saxofonista Jiří Novák, trombonista Petr Graman a klávesista Radim Sládek. To ovšem neznamená, že by z programu zmizely dřívější osvědčené věci rozepsané pro nástrojovou sestavu orchestru v aranžmá Ládi Krčka, Petra Kotouse a Luďka Čermáka,“ upřesňuje Ivan Ott.

Opět na jazzových akcích

K trumpetistovi Petru Koptišovi a trombonistovi Tomáši Brožovi, kteří rozšířili řady orchestru již minulou sezonu, přibyl nyní i trumpetista Radek Froulík. Pěvecké kvarteto – Janu Khuebachovou, Michaelu Dědičovou, Honzu Hambergera a Adama Vojtěcha, úspěšného účastníka soutěže Česko hledá SuperStar, asi není třeba příliš představovat.


Zato samostatné zastavení si zaslouží novinka, že se kapela vrátila k účinkování na jazzových akcích se speciálně upraveným swingovým repertoárem, příkladně při Jazzových dnech v českobudějovické Solnici, na koncertním vystoupení v Brandýse nad Labem a jinde.

Nejčastěji hrají v Modrejch dveřích

V menším obsazení se pak jazzová sekce prezentuje nejen po republice, ale i v sousedním Rakousku. Nejčastějším hostitelem této jihočeské dixielandové skupiny v domovském městě je Jazz & blues restaurant Modrý dveře.


A o tom, že Metroklub je už dávnou muzikantskou legendou tanečních parketů hovoří mimo jiné také skutečnost, že studentka Hudební fakulty Jihočeské univerzity – Hana Šulistová si historii tohoto tělesa zvolila za téma své závěrečné diplomové práce.