V říjnu nabízí DK Metropol akce pro všechny generace publika. Například zítřejší odpoledne bude v divadelním sále DK Metropol patřit dětem, které tentokrát přijede navštívit Hurvínek se Spejblem, Máničkou a dalšími aktéry Pohádek pro Hurvínka. Představení jsou tentokrát na programu dvě – od 14 a od 16.30 hodin.


Kulturní podzim v Metropolu však nezapomíná ani na dospělé, pro které je připravena už na tento měsíc řada přitažlivých programů. Začněme hudebním bonbonkem, a to koncertem valašské královny Jarmily Šulákové se skupinou Fleret, který se odehraje 17.října od 19 hodin ve velkém sále.
Břitký aktuální humor Zuzany Bubílkové budou moci ocenit diváci 23.října a navíc jako bonus vychutnat hudební vystoupení mladičké českobudějovické folkařky Adélky Lounkové.


Hned následující den je na programu titul Pokus pes čili Potwor, pod čímž se skrývá jedinečné představení Borise Hybnera, Vandy Hybnerové, Saši Rašilova, Václava Rašilova a dalších. Divadelní společnost Josefa Dvořáka pak 29. října přijede s osvědčeným Strakonickým dudákem, v němž Dvořák ztvárnil postavu Kalafuny.


„Musím ještě dodat, že úplně je již vyprodáno představení Je úžasná v podání pražského Divadla Kalich, Monology vagíny na Malé scéně a dokonce i listopadový recitál Hany Hegerové,“ dodává nový ředitel společnosti Metropol Petr Holba k potěšitelnému zájmu českobudějovického publika.⋌(hh,win