Vernisáž vybrané kolekce snímků fotografky Martiny Balzarové s výstižným názvem Tváře moře je plánována na úterní odpoledne v 17 hodin.

Ačkoliv je Martině Balzarové teprve 22 let a studuje zoologii na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity, má na kontě už řadu ocenění jak na domácích přehlídkách, zejména podvodní fotografie, tak ze známých zahraničních fotofestivalů. Publikuje nejen své snímky, ale i odborné články z biologie a cestopisné reportáže.

Potápí se již od dvanácti let a své první podvodní fotografie pořídila ve čtrnácti na Sardinii. Od té doby navštívila mnoho zajímavých zemí jako například Egypt, Mexiko, Bali, Vietnam, Papuu Novou Guineu apod. V budoucnu se hodlá kromě fotografie a videonatáčení věnovat hlavně mořské biologii a ochraně přírody.

Její výstavní soubor čítající 46 snímků má velký úspěch po celé republice a jako první česká potápěčka-fotografka dostala nabídku vystavit jej na prestižním mezinárodním festivalu ve francouzském Antibes. Jeden z návštěvníků napsal do památní knihy: „Nádherné… je to svoboda korunována obrazem živých šperků“. Výstava v Galerii Nahoře trvá do 7.října.