Tři kluci, tři životy, tři cesty. Proto poslední tři roky vznikala nová deska lišovských umělců, kapely De Zrechts. Martin Chval z kapely přezdívaný Many vysvětluje: „Prvotním impulsem byla touha udělat jednoduchý příběh, který bude srozumitelný a univerzální pro všechny. Tři postavy, každá s jinou motivací, jedoucí do města, které je symbolicky nazváno Ráj, spolu prožijí různé situace. Rozdělí se, aby se na konci zase sešly."

Ve videoklipu spatříte Lišov i České Budějovice - město Ráj

Zdroj: Youtube

Příběh představení Cesta je částečně autobiografický a částečně vymyšlený. „Udělali jsme si základní kostru a na to nabalovali další motivy. Těmi jsme chtěli zachytit různé životní situace, které mohou potkat člověka v jeho životní cestě," dodává Many, který za jednoznačného hybatele celého představení uvádí svého dlouholetého kamaráda Jakuba Štarka z Českých Budějovic přezdívaného Robot X. Ten celé představení zrežíroval.

„Naše práce vlastně skončila vydáním té desky na podzim roku 2017. Pak už to bylo jen v Kubově režii. Nacvičil to s tanečníkama, udělal kulisy, videoprojekci, domluvil sál v Metropolu a dal to celé dohromady," vysvětluje Many.

Z desky se stal muzikál

Fotografie z premiéry a zároveň křtu desky.Zdroj: Deník / Anna ZemanováS divadelním zpracování se počítalo už při tvorbě desky. Many vypráví: „Jednou, když byl za námi Kuba, pustili jsme mu rozdělanou desku. Říkali jsme, že by bylo dobré, když je to příběh, udělat k tomu představení, které by ten příběh jěště víc podtrhovalo. Jemu se to líbilo a hned to přijal za své." Jakub prý hned věděl, že by bylo dobré udělat k tomu videoprojekci a přizvat tanečníky z Budside.

„Měl jsem nápady a chtěl to vizuálně zpracovat," vysvětluje režisér, který chtěl původně nápady tanečníků zformovat s jeho vizuální představou. „Zjistil jsem ale, že je třeba udělat pevné koncepty a časování, ve kterých až pak může každý tanečník ztvárnit roli ve svém stylu. Takže práce bylo spoustu," vzpomíná Jakub.

Repovaný příběh tedy Jakub Štark převedl do divadelní podoby, kde je vše trochu v komiskovém stylu. Vytvořil kulisy, videoprojekci, dokonce i navrhl a částečně vyráběl kostýmy. Také obal alba Cesta je jeho práce. A pak si sedl na režisérkou židličku a s kapelou De Zrechts přizvali Dj Fluxe a Radima, aby freestylově, pocitově doplňovali hudbu přímo naživo. „Tím představení dostává další rozměr. Celkově je to takový živý organismus, který bude žít a rozvíjet se. Každé představení bude trochu jiné, originální," těší se Jakub Štark.

Uvidíme, kam nás Cesta povede

Fotografie z premiéry a zároveň křtu desky.Zdroj: Deník / Anna ZemanováPodle Jakuba Štarka je každý z účinkujících osobitý a prezentuje svůj styl: „To byla má představa. Je ale ještě dost věcí, které bych chtěl doladit, aby to bylo úplně podle mých představ. To je ale samozřejmě také otázka rozpočtu. Tak uvidíme kam nás ,,Cesta“ dovede. Nyní jednáme o představeních v Praze a dalších místech.“

Muzikál měl premiéru 30. března a Malá scéna v Metropolu byla přeplněna lidmi. A tak při této příležitosti kluci z De Zrechts svou desku Cesta rovnou pokřtili. „Byli tam všichni hosté, kteří na desce spolupracovali. Radimo, Dj Flux, Colectiv, Robot X, jediný kdo tam nebyl je Idea z Ty Nikdy, který nám pomáhal s propagací a distribucí, Kafes33, který dával obal desky dohromady pro tisk a Tomáš Sochůrek, který dělal master zvuku alba. Tak bych jim chtěl touto cestou poděkovat," dodává Many.

Divadelní představení se uskuteční v sobotu 23. června od 20.00 hodin v Metropolu - Malá scéna. Lístky v předprodeji i na místě.