Tlustý pán je název písně, s níž písničkář Monty před třemi lety prorazil na Portě. Od té doby toho stihl dost: předskakoval Tomáši Klusovi, natočil druhé album Anomar, které si z jeho webu stáhlo už přes 3000 lidí, a čeká ho jarní turné s Vlastou Redlem.

O víkendu se Monty poprvé představí na jihu Čech: v pátek koncertuje od 20 hodin ve vltavotýnské sokolovně, v sobotu zahraje ve stejný čas v táborském Country saloonu za mostem.

„Jsou to recitály, kde budu po dlouhé době hrát jako čistokrevný písničkář s důrazem na komunikaci s publikem," říká Monty, jenž si do záhlaví svého webu vepsal: plnotučné tóny z vinic pod Pálavou.

Úspěchů má za sebou mnoho. Zvítězil v soutěži na festivalu Zahrada, objevil se v televizi, hrál mj. s Janem Žambochem, autorem písně Pane Nohavico. „Byl jsem jedním z těch asi 15 lidí, které si vybral Tomáš Klus jako předskokana na podzimní turné, a to mě taky bavilo," zmínil Monty, který rovněž skončil druhý v československé soutěži Gitariáda 2012 – akustická kytara. Vstupné do Týna činí 70 korun.

Zdroj: Youtube