Expozice nese titul Budějovické mosty a je devátým pokračováním volného cyklu zaměřeného na jihočeskou metropoli a nazvaného Město České Budějovice jako inspirace.


Návštěvníky uvítají unikátní snímky fotografa Milana Bindera, jehož fotopublikace, věnované městským zákoutím, budovám a věžím, vzbudily zasloužený zájem nejen českobudějovických čtenářů, a rovněž textové pasáže Jana Schinka, který už léta spolupracuje i s redakcí našeho deníku zejména v oblasti historie města.


Nelze však opominout ani jedinečné exponáty zapůjčené magistrátem. „Nevím, jestli někoho někdy napadlo, spočítat všechny mosty, mostky a lávky na území krajského města. Věřte nebo nevěřte, na výstavě jich uvidíte sto jedna,“ říká autor vystavovaných fotografií Milan Binder.


Výstavy týkající se města, ať současného nebo jeho minulosti, ulic, náměstí či nábřeží, vždycky podle slov galeristky Aleny Schelové měly u návštěvníků velký ohlas a přilákaly i mnohé pamětníky, kteří nejednou nabídli galerii k zapůjčení další dokumentaci.


Nepochybně stejný úspěch bude mít i tato výstava, která potrvá až do 22.září. Přístupná je od úterý do pátku vždy od 14 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 13 hodin.