Pravidla jsou jednoduchá. Kapela musí do 18.dubna poslat přihlášku na mail expedice@prestenice.cz s názvem, informací, kontaktem a adresou webového profilu.

„Od 20.dubna zveřejníme na www.prestenice.cz seznam soutěžních kapel. Návštěvníci mohou hlasovat pro svou oblíbenou, kterou chtějí poslat na festival. Důležitou podmínkou je, aby skupina umístila na svůj web banner festivalu,“ řekl produkční Josef Kašpar.

Hlasování skončí 16. května. Vítězná kapela postoupí přímo na festival. Skupiny na druhém a třetím místě se zúčastní veřejného soutěžního klání 4. června v milevském Kulturním domě.

„Tady už budou rozhodovat přímo návštěvníci koncertu hlasováním. Vítězná kapela doplní další volné místo na festivalu a navíc získá deset volných vstupenek pro své fanoušky. Třetí kapela získá alespoň jako útěchu volný vstup na festival pro své členy,“ doplnil Kašpar.

Hlavními hvězdami letošního ročníku budou Die Happy s Martou Jandovou, Elvis Jackson, Doga, Arakain, Vypsaná fixa i Znoucectnost. Vstupenka stojí 600 korun, od prvního května bude o sto korun dražší.