Samotná scenérie Biskupské zahrady a prostředí Sokolského ostrova učarovaly při představeních svým kouzlem a staly se přirozenou přírodní kulisou. Na této scéně se již odehrály tři slavnostní ročníky multižánrového festivalu Múzy na vodě.

A protože se návštěvníkům koncerty konané na vodní ploše v doprovodu světelných efektů zalíbily, múzy se vrátí také letos. Už v neděli večer roztančí vodní plochu Orfffova Carmina burana v provedení baletního souboru Jihočeského divadla.

Poslední červnový den – pondělí 30.6. – bude patřit koncertu velkého Big Bandu, který nazval své vystoupení Zatrestband a 1. července doprovodí v koncertním večeru houslistu Pavla Šporcla Jihočeská komorní filharmonie.

Lákadlem se určitě stane exteriérový koncert populární zpěvačky Lucie Bílé a pětidenní festival zakončí opět balet Jihočeského divadla s vynikajícím představením Giacoma Pucciniho Madame Butterfly.

„Už jsme několikrát tančili v přírodním prostředí několika měst, jednou dokonce ve vyprázdněném bazénu v parku. Základní scénou pro Carminu buranu je v kamenném divadle točna, která v exteriéru není. Na Krumlově jsme zase tančili vně otočného hlediště, ale prostor dvou pódií na soutoku je složitý tím, že rozděluje soubor baletu na dvě části. Už dva týdny zkoušíme pozměněnou choreografii tak, aby se výstupy a přechody na obou jevištích prolínaly a tvořily celek,“ uvedl mistr baletu Sergej Škalikov s tím, že novou zkušeností bude na této scéně balet Madame Butterfly.

„Ponton na vodě je sice ukotven, ale máme zkušenost, že silnější pohyb několika tanečníků nepevnou půdu pod jejich nohama trochu rozhýbe. Také klasický skluz není jednoduché provést, takže to bude balet na pološpičkách, což je pro taneční nohy trochu bolestivé,“ prozradil mistr baletu Škalikov.
Vstupné je volné a začátky představení jsou ve 21.30 h.