Zazpívá na zahajovacím operním galakoncertu, který se uskuteční příští rok 19. července. Program dnes zveřejnili pořadatelé na svých internetových stránkách a Facebooku. Největší letní přehlídku klasické hudby v Česku uzavře 17. srpna koncert světově uznávaného ruského houslisty Maxima Vengerova.

Operní diva z prestižní newyorské Metropolitní opery Garančová se tak vrátí za českým publikem po necelém roce. Letos v září v Praze zpívala za doprovodu Pražské komorní filharmonie v rámci svého velkého evropského turné, v němž představila nové album nazvané Romantique. Tak jako při tomto koncertu bude i v Českém Krumlově řídit orchestr její manžel, dirigent Karl Mark Chichon. Tentokrát však stane před rezidenčním festivalovým Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu (SOČR).

Hned den po Garančové se v Krumlově poprvé v Česku představí unikátní projekt přenesení třinácti melodií legendární kapely Queen do monumentálního symfonického díla. Jeho autorem je Brit Tolga Kashif. Pořadatelé ho zařadili do programu už v rámci minulého ročníku, ale nevyšlo počasí. Kashif bude řídit SOČR, který doplní Kühnův smíšený i dětský sbor. Nahrávka této symfonie byla nominována na Classical Brit Awards.

Na festivalu se představí například i violistka Jitka Hosprová, Wihanovo kvarteto, basbarytonista Adam Plachetka s Talichovou komorní filharmonií a německá houslistka Sophia Jafféová s cembalistkou Barbarou Marií Williovou. Pořadatelé slibují tak jako v uplynulých letech i jazz, jména interpretů ale odtajní později.

Po dvou letech se do Českého Krumlova také vrátí jeden z nejlepších flamenkových kytaristů Carlos Piňana. Den před koncem festivalu se uskuteční gratulační koncert k 25. výročí vzniku folkrockové kapely Čechomor.