Slibuje Jana Spáleného, Lenku Dusilovou či Roberta Křesťana. Hrát se bude na hradním nádvoří i u zámeckého jezírka.

Přehlídka, kterou v pondělí zahájily výtvarné dílny, navazuje na Novohradské Znění. Letos pouze změnila název a drobně také obsah. „Cyklus Znění skončil, nicméně festival zůstává ze 70 procent stejný. Název navíc reprezentuje vícero druhů hraní: malování, tvoření, tanec, divadlo a hudbu,“ řekla organizátorka Květa Jarolímková.

Mezi koncerty chybí alikvotní zpěv, pilíř předchozího Znění. Pořadatelé ovšem věří, že nyní zaujmou větší množství lidí. „Změna je život. Festival byl dost ztrátový, tak doufám, že se nám podaří oslovit větší záběr posluchačů,“ doplnila Jarolímková.

První koncert začne 8. července od 19.30 hodin na hradním nádvoří. Do města se vrátí Tomáš Kočko a orchestr, čerpající z folkloru. Od 22 hodin zazní pak hudba na ostrůvku zámeckého jezírka, představí se hráč na didgeridoo Lukáš Pilnaj a bubeník Hern Gadbois.

Sobota má souhrnný název Festivalový mix. Na nádvoří se objeví od 19 hodin Lenka Dusilová s triem, Robert Křesťan s Druhou trávou, jež slaví 20 let existence, kontrabasové kvarteto Quo Vadis Bass a místní jazzový Sunny Band. V neděli hudební menu završí také od 19 hodin na nádvoří Jan Spálený a ASPM.

„Basácký kvartet je trošku něco jiného a mohlo by to být zajímavé. Snažíme se, aby si každý něco vybral,“ popsala dramaturgii Jarolímková.

Zájem návštěvníků ji zatím mile překvapil. Je podle ní veliký, čemuž možná napomohly i první dva dny, kdy bylo hezké počasí. „Malovalo se a tvořilo v průjezdu radnice i v koželužně. Teď jsem přišla z Paluby, kde bylo první taneční vystoupení, skvělí kluci,“ hlásila včera po 15. hodině Květa Jarolímková.

Permanentka na festival vyjde na 450 korun, jednotlivé vstupné se pohybuje od 100 do 200 korun. Děti do deseti let mají vstup zdarma.