Nestora české country Pavla Bobka, který zemřel 20. listopadu, připomene v sobotu 23. listopadu Český rozhlas České Budějovice. K nejslavnějším hitům zpěváka, jenž odešel ve věku 76 let po dlouhém boji s vážnou nemocí, patří písně Lásko, mně ubývá sil, Pojď stoupat jak dým anebo Oh Ruby, nechtěj mi lásku brát.

„Ani když jsem začínal, nemyslel jsem si, že lidi rádi poslouchají mne, ale že mají rádi hlavně ty písničky, které zpívám,“ takhle skromně o sobě mluvil countryový gentleman Pavel Bobek.

Písničkami z alba Kruhy na Pavla Bobka zavzpomíná v sobotu 23. listopadu ve 13.30 hodin redaktor Martin Schuster ve svém pořadu Kulatá muzika. Album, které uzavřelo jeho bohatou diskografii, vydal loni. Tvoří ho 13 písniček, převážně coververzí písní E. Claptona, G. Cladwella, M. Holllidaye, Ch. Cornella a dalších. Otextovali je Vladimír Poštulka, Robert Křesťan, Mirek Černý i sám Pavel Bobek. Mimochodem titulní skladba desky je posledním textem, který zpěvák v životě napsal.

Zpěvák Pavel Bobek.Mozaiku rozhlasových vzpomínek na velkého písničkového vypravěče a kdysi i českého rokenrolového průkopníka Pavla Bobka rozšíří i půlhodinka Světla ramp, v níž vedle hezkých písniček bude mít své místo i vyprávění tohoto velmi populárního českého zpěváka. Světla ramp zrekapitulují jeho úspěšnou kariéru a připomenou jeho hudební vzory. K jejich poslechu zve hudební dramaturg Jiří Kasal v neděli 24. listopadu v půl páté odpoledne. Osobní vzpomínky na Pavla Bobka připojí i zpěvačka Pavlína Jíšová ve svém pořadu Folková jíška. Poslechnout si jej můžete v úterý 26. listopadu krátce po osmé hodině.

Vysílání Českého rozhlasu naladíte na jihočeské frekvenci 106,4 MHz a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Záznamy pořadů jsou také v internetovém archivu na adrese budejovice.rozhlas.cz.