Muzikanti vyjdou do ulic 18. června na festivalu pouličního umění Buskers Fest. Hlavními hvězdami letos budou kapely Mucha a The Chancers. Organizátor Petr Znoj vysvětluje: „Právě připravujeme dramaturgii.“ Tradiční festival je jednou z mnoha letních akcí v krajském městě. Třeba v červnu se v Plachého ulici koná Plachanda Open.

V červnu se lidé setkají také v Plachého ulici na Plachanda Open.

Múzami na vodě začínají prázdniny. Šestidenní festival z řeky proti Sokolskému ostrovu zakončí Hana Zagorová.

* 21. 6. Plachanda Open
* 18. až 22. 6. pouliční umění na Buskers Festu
* 1. až 7. července Múzy na vodě
* 14. 7. Tančírna pod Černou věží
* 24., 25. 8. oslavy výročí republiky
* 31. 8. až 2. 9. akce Město lidem, lidé městu
* 28. 9. Vltava žije

Ke sto letům výročí republiky chystá město několik událostí. Akce s názvem Tančírna pod Černou věží, která bude zahrnovat koncert na náměstí, tanec a sraz veteránů, se bude konat 14. června. Výročí republiky připomene také výstava v Jihočeském muzeu či 24. a 25. srpna oslavy centru. Festival Vltava žije se koná 28. září.

Na přelomu srpna a září uzavře léto festival Město lidem, lidé městu. Robin Mikušiak, organizátor, slibuje: „Více obsadíme slepé rameno. Chceme na Malši plovoucí ostrovy.“ Jinak bude koncepce nezměněná. „Rádi bychom také mělivíce sportu a dekorací,“dodává. Těšit se můžete zase na trávník v ulicícha deštníky v Krajinské.

Festivaly myslí také na výročí

Hana Rynešová z českobudějovického odboru kultury říká: „Přestože se toto výročí váže ke dni 28. října, návštěvníci i Budějčáci si budou moci vybrat z celkem rozsáhlého seznamu akcí v průběhu celého roku.“

Také audiovizuální festival Vltava žije bude na téma stoletého výročí. Koná se 28. září. Pořadatel Rudolf Střítecký vysvětluje: „Vybrali jsme datum na sv. Václava, protože o měsíc později v říjnu bude už pozdě. Program je teprve v jednání ale bude se vztahovat k 28. říjnu.“

Na přelomu srpna a září uzavře léto festival Město lidem, lidé městu. Robin Mikusiak, organizátor, slibuje: „Budeme více intervenovat Slepé rameno. Chceme na Malši plovoucí ostrovy.“ Jinak bude koncepce nezměněná. „Rádi bychom také měli více sportu a dekorací,“ dodává. Těšit se můžete zase na trávník v ulicích a deštníky v Krajinské.