Začne v 18 hodin, zapojí se do ní čtyři výstavní prostory a vyvrcholí půlhodiny před půlnocí happeningem před Domem umění.

Projekt chce podpořit zájem obyčejných lidí o výtvarné umění. „Měl by upozornit na řadu malých galerií, které mají ve své dramaturgii nejen současnou regionální scénu, ale propojují tuto činnost s divadlem, hudbou nebo filmem,“ řekla lektorka z Domu umění Šárka Kosová.

Pod kamennou žábou, kde vyroste žabí bar, se budou promítat filmy z AniFestu a sejdou se tam členové budějovické literární buňky, k nimž patří Jiří Hájíček, David Jan Žák i Jan Cempírek.

Divadelní hra Ragnarök inspirovaná severskou mytologií oživí Měsíc ve dne, jazz a latina zazní v podání String tria J.A.J. v Galerii Na dvorku. Hned tři síně připravily výtvarnou dílnu a komentované prohlídky.

„Vrcholným bodem programu je performance, která se uskuteční ve 23.30 hodin na náměstí před Domem umění. Se studenty budeme vysypávat mandaly. Posláním projektu, jehož myšlenka vznikla ve Francii, je upozornit na nezbytnost výtvarného umění v našem životě. Na prostor, který nám může otevřít,“ doplnila Kosová.

Program

12. června (18 – 24h)

Dům umění
Výstava: Hartmut Böhm
Komentovaná prohlídka 18.00
Výtvarná dílna 18.00
Performance 23.30

Pod Kamennou žábou
Výstava: Vladimír Kafka
Literární buňka ČB 20.00
Ozvěny AniFestu 22.15
Oheň, občertsvení, žabí bar

Galerie Na dvorku
Výstava: Arana Mertlová
Výtvarná dílna 18.00
Komentovaná prohlídka 19.00
String trio J.A.J. 20.30

Měsíc ve dne
Výstava: Jiřina Hankeová
Komentovaná prohlídka 19.30
TEArTR RAJDO 22.00