Ani druhý koncert, který se odehrál včera v kostele svatého Jiljí, hudební fajnšmekry nezklamal. Sopranistka Gabriela Beňačková, která v uplynulých desetiletích vystupovala na největších operních jevištích světa včetně legendární Metropolitní opery v New Yorku, přivezla do Třeboně takové lahůdky, jakými jsou Bachovy chorály, Dvořákovy Biblické písně či Franckova Ave Maria.


Své pověsti prvotřídního varhaníka nezůstal nic dlužen ani doprovázející Aleš Bárta. Protože celý koncert nahrávala pro svůj archiv stanice Vltava Českého rozhlasu, nelze si přát nic jiného, než aby se nahrávky povedly i z technického hlediska a záznam koncertu potěšil v následujících měsících také rozhlasové posluchače.


Dnes večer však budou Třeboňská nocturna na lehčí notě. Jaroslav Krček a jeho Musica Bohemica přiblíží na Malém nádvoří zámku historické instrumenty. Jeviště bude patřit lidovým v písničkám v typickém „krčkovském“ podání.


Už 4. ročník Třeboňských nocturen vyvrcholí v sobotu vystoupením Evy Urbanové na Masarykově náměstí v samém srdci starobylé Třeboně. Nezbývá, než držet palce, aby bylo krásné letní počasí a na nebi zářily pri áriích ze Smetanových oper hvězdy.