Nezmaři s Jihočeskou komorní filharmonií otevřou 6. července sérii koncertů v Nových Hradech, která oživí tamní památky a historické budovy. Až do října nabídne šest vystoupení, kde se představí jazzman Paul Batto jr., Cimbal Classic nebo varhaník Ladislav Šotek.

Hrát se bude v Koželužně, na hradním nádvoří, jezírku v zámeckém parku, Terčině údolí i v kostele. „Stěžejní kulturní akce se vždy odehrávaly na hradě, dominantě města. V loňském roce se již nabídka trochu rozšířila a letos chceme uskutečnit koncerty na většině novohradských památek a objektů," uvedla Květa Jarolímková z KIC Nové Hrady.

Cílů je několik: obohatit kulturní nabídku, upozornit na množství přístupných památek ve městě a využít atmosféru  těchto míst.
Tento pátek začne cyklus koncertů společným vystoupením Nezmarů a filharmoniků na nádvoří. Den poté obsadí zámecké jezírko Jana Vebrová, folková skupina Bonsai č. 3 a Žamboši, kteří na sebe nyní upozornili cover verzí písně Pane prezidente.

„Mohla by být hezká kombinace místa a dalších kapel, které tam hrají: Jana Vébreová je hodně zajímavá osobnost a poezie Františka Stralczynského z Bonsaie je mi taky moc blízká," řekl Jan Žamboch.

Srpen přinese tři akce: Batto zahraje v Terčině údolí, písničkářka Simona Klímová na zámku a Cimbal Classic v kulturně-spolkovém domě. Hudební léto zakončí v říjnu zpěvačka Ludmila Peřinová a varhaník Ladislav Šotek večerem barokní hudby v kostele sv. Petra a Pavla.

Program festivalu

Nezmaři a JKF
6. červenec, 19.30, 200 Kč
Jana Vebrová, Bonsai č.3, Žamboši
7. červenec, 19.30, 50 Kč
Paul Batto jr.
3. srpen, 19.30, 50 Kč
Simona Klímová
11. srpen, 17.00, 50 Kč
Cimbal Classic
28. září, 18.00, 150 Kč
Večer barokní hudby
7. říjen, 14.00, 50 Kč