Už v pátek večer rozezní zdi novohradského zámku koncert „Milostná lyrika v proměnách času v podání tříčlenného souboru Musica dolce Vita. Diváci se tak od 19 hodin mohou v Zrcadlovém sále zámku setkat se třemi dámami klasické hudby – Danielou Demuthovou (mezzosoprán), Žofií Vokálkovou (flétna) a Zbyňkou Šolcovou (harfa).

Navíc se všem zájemcům naskýtá jedinečná možnost navštívit zámek (v současnosti Akademické a univerzitní centrum N.Hrady), který není běžně návštěvníkům přístupný. Sobotní dopoledne bude patřit dětem a jejich „Skleněnému dni“. Od 10 do 17 hodin se bude v Koželužně gravitovat, malovat na sklo, budou se navlékat korálky, tvořit skleněné figurky nad kahanem a další techniky.


Vpodvečer představí své práce děti z Ateliéru Koželužna vedené V. Zítovou. Slavnostní „májování“ se neobejde bez Májové diskotéky, která se koná od 20 hodin v Hotelu Máj Nové Hrady. Pořadatelé na ni zvou všechny, kterým bylo 15 a nepřesáhli ještě 100 let. A nejen na zamilované čeká večer malé překvapení.


Typicky po svém zahájí sezonu v neděli turisté. Vydají se na turistický výlet na horu, o které se říká, že je současně vysoká a skrytá. V každém případě je z vrchu Doppler překrásný výhled do údolí. Turisty navíc doprovodí při jejich nedělním putování průvodce. Autobus odjíždí z autobusového nádraží Nové Hrady do Malont v 7.30 hodin.


V případě společné dopravy doporučujeme rezervovat místa v autobusu a předem se přihlásit na KIC Nové Hrady, tel. 386 362 195, kic@novehrady.cz.