První část nabídla diváci motivy ze Shakespearových děl, v druhé části následuje Svěcení jara Igora Stravinského. Choreografie pro baletní soubor Jihočeského divadla připravili Egypťan Maged Mohamed a Němec Paul Julius.

„Je to večer spojený ze dvou choreografií, přičemž každá je úplně jiná,“ řekl umělecký šéf baletního souboru Jihočeského divadla Lukáš Slavický. Dodal, že první část nese název A on ji miluje… a je inspirována 20. léty minulého století a érou komika Charlieho Chaplina. „Je to výtažek z děl Williama Shakespeara, ukázky z Romeo a Julie, Sen noci svatojánské, Dva páni z Verony a Antonius a Kleopatra,“ řekl Lukáš Slavický.

Druhá část představení byla už z části vytvořena pro baletní soubor v Polsku. Slavický uvedl, že Paul Julius choreografii předělal a upravil pro Jihočeské divadlo. Kombinuje klasickou baletní techniku s prvky současného tance. „Svěcení jara je světoznámý balet, který měl premiéru v roce 1913. A v té době to byl obrovský skandál, protože se jedná o pohanský tanec, divošský tanec, což bylo revoluční dílo,“ řekl šéf baletu. (čtk, kul)