Kestřany – Je to střet dvou světů. Před středověkou tvrzí se pohybují zbrojnoši, jeden z nich ovšem telefonuje. Po asfaltce u JZD jedou rytíři na koních. Dusné páteční dopoledne, v Kestřanech na Písecku natáčí Česká televize pohádku Pravý rytíř, kterou odvysílá o Vánocích.

„Pohádka je trochu chlapská, příběh otce a syna. Otec (Lukáš Vaculík) se vrací po šesti letech z války a velké překvapení je, že má syna: žena mu to psala, ale on ani nikdo kolem neumí číst. Příběh o podstatě rytířství, kde se střídají dramatické situace s humornými. Lukáš je přímočarý, samá bitva, kdežto syn se naučil číst, malovat, krásně hraje na loutnu, což Lukáše upřímně děsí, a rozhodne se, že z něj vychová pravého rytíře. Budou to samí hezcí chlapi, holky by se měly dívat,“ řekl kreativní producent Josef Viewegh.

V Jihočesku se filmuje 
v Kestřanech, v Jindřichově Hradci a na hradě Landštejn, který se stane sídlem čaroděje, jejž ztvární Jaromír Hanzlík. Z herců se dále objeví Jiří Korn jako král Jakub, Jan Komínek, Lucie Černá, Táňa Pauhofová, Martin Kraus, Michal Novotný, Tomáš Jeřábek, Jitka Ježková, Dana Černá. Režíruje Martin Dolenský.