Loni ho překvapilo, když za reportáž promočených věřících z Vatikánu získal cenu Czech Press Photo v kategorii Canon Junior Awards. Letos 22letý Tomáš Binter úspěch zopakoval, stejné ocenění má za snímky 
z večírku po finále play-off extraligy florbalu vozíčkářů. 
V prestižní soutěži bodovala – také stejně jako loni – i další Jihočeška Jana Ašenbrennerová, díky fotografiím z porodnice v africkém Kongu.

Snímky z vozíčkářské oslavy jsou hodně náladotvorné  
a mají i lehký erotický náboj. Předcházela jim zakázka, jejíž zadání znělo nafotit turnaj florbalistů vozíčkářů v Českých Budějovicích. Strávil se sportovci tři dny, kteří ho pak pozvali na afterparty do menzy Jihočeské univerzity.

„Dorazil jsem tam a nestačil se divit, hrozně silná atmosféra. Řekl jsem si, že by bylo dobré to nafotit. Všichni mají pocit, že vozíčkáři, lidé 
s postižením, jsou spíš k politování, ale tady to byl snad divočejší mejdan, než kterého  jsou schopni normální lidé,“ říká Tomáš Binter, jehož cílem bylo zachytit příběh večera, aby lidé získali na vozíčkáře jiný pohled. „Nejvíc mě překvapilo, že když nastoupila kapela, okamžitě přijeli na parket a začali tancovat. To mě dostalo,“ popisuje fotograf, student Fakulty umění a designu Západočeské univezity a český reprezentant v lezení na obtížnost.