Je to pro budějovické kulturní dění další rána během pěti let. Poté, co v prosinci 2010 zavřel klub Solnice, končí teď Highway 61, kde hrály české 
i světové hvězdy žánrů blues 
a jazz. Poslední koncert v klubu pod touto značkou odehrál v sobotu 16. ledna Roman Dragoun s kapelou His Angels. Podnikatel Jan Nedvěd, který má prostory v pronájmu, ale hledá nového nájemce a v akcích chce pokračovat.

Klub Highway 61 založil 
a skoro deset let vedl Karel Machart, který loni v únoru zemřel ve věku 56 let. Nynější šéf klubu Pavel Doležal končí hlavně kvůli nájmu. „Náklady jsou neuplatitelné, kolem 40 000 korun měsíčně. Značka Highway 61 odejde se mnou. Řešíme, jestli pokračovat, pokud by se někde našel rozumný prostor… To všechno ukáže čas,“ řekl Pavel Doležal.

Hudba by měla ale v klubu znít i nadále. Jan Nedvěd, který si v roce 2012 prostory pronajal a zainvestoval je, shání nového nájemce hospody. „Jazz budeme dělat sami dál, 
o bluesové akce by se měl starat Pavel Doležal, jednali jsme spolu minulý týden,“ řekl Jan Nedvěd

Reportáž z koncertu přináší pondělní tištěný Deník a jeho jihočeské mutace

Klub Highway 61 založil Karel Machart († 25. února 2015) 
s Jardou Brabcem v dubnu 2006. Nabízel šest let koncerty českých i světových bluesových a bluesrockových interpretů 
v ulici U Černé věže v Českých Budějovicích. V červnu 2012 se přestěhoval do KD Slavie, kde si prostory bývalého Marty's klubu pronajal podnikatel Jan Nedvěd, předělal je, investoval dva miliony korun. Žánrově se klub rozšířil o jazz. Ročně se zde odehrálo přes 100 koncertů. V klubu vystupovaly hvězdy jako David Evans, Leo Lyons, Pat Travers, Aynsley Lister, Paul Lamb či Livin' Blues Xperience, Wanda Johnson, Layla Zoe, Rita Chiarelli, Thorbjorn Risager, Ryan McGarvey, Chantel McGregor a další.