Za necelých sedm let, po něž se drží na repertoáru, ji vidělo při 65 reprízách a šesti zájezdech asi  7350 lidí. Mnoho větších hitů než komedii Tlustý prase Jihočeské divadlo nemá. Na pátek 8. března připravila činohra další kus stejného autora. Opět Američan Neil LaBute, opět v české premiéře.

Tragikomedie Pravé poledne ovšem míří do jiných sfér. Zatímco stále vyprodané Prase řeší vliv obezity na partnerské vztahy, dnešní premiéra reflektuje setkání s bohem. A setkání s dramatickou roznětkou: John Smith v podání Ondřeje Veselého přežije jako jediný teroristický útok, při němž šílený střelec zabije o polední pauze 37 lidí. Jen Smithe, jakéhosi českého Honzu Nováka, totiž zachrání bůh.

Neil LaBute je vedle komedií autorem titulů vážnějších, což je tento případ. „Má úžasnou schopnost vymyslet pro své postavy neuvěřitelně chytlavé vstupní situace, ve kterých je potom nechá smažit. Smithe zachrání bůh, což bude možná na část publika působit kontrovezně. Jenže jsou to věci, jimiž stojí za to se zabývat, protože bůh nás může zachránit kdykoli 
a je otázka, jak na to budeme připraveni," řekl režisér Martin Glaser.