V Českých Budějovicích hrál v rozmezí let 1976 až 1981 v pětadvaceti hrách.

Dramaturg opery Jihočeského divadla František Řihout vzpomíná: „Těsně jsme se míjeli, já nastoupil v roce 1981, kdy on šel do Plzně. Jako student jsem ho ale viděl v řadě představení.“ Podle něj se René Přibil zapsal v Českých Budějovicích jako Hamlet Jihočeského divadla vedle Zdeňka Kutila, Miroslava Macháčka a Ondřeje Veselého. „Princ dánský je pro herce největší meta. Povede-li se mu výkon, pak vejde do historie divadla.“ Tuto významnou roli hrál na studiové scéně před diváky na historickém jevišti ještě před rekonstrukcí.

Jeho další významnou rolí byla hlavní úloha ve hře Lofter aneb Ztracená tvář podle Victora Huga, kde hrál se Simonou Stašovou. „Byla to magická dramatizace,“ vzpomíná František Řihout a dodává: „René Přibil byl herec pro složité psychologické charaktery. Vypadal jako zloduch a podvodník, proto dostával tajuplné úlohy spíše než charaktery milovníků.“ Ztvárnil také Tybalta v Romeovi a Julii, Jeníka ve Fidlovačce, nebo dále hrál například ve hře Léto podle Fráni Šrámka nebo v Bílé nemoci podle Karla Čapka.

V roce 2001 hostoval ve hře Tři mušketýři na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově v roli intrikánského kardinála Richelieua.

V televizi byl naposledy vidět v seriálu Modrý kód.