České Budějovice – Pestrobarevnou radost z mihotajících se těl zažijete ve čtvrtek od 16 hodin u sochy Vojtěcha Lanny na konci českobudějovického parku Na Sadech.

„Připravili jsme dvouhodinové vystoupení orientálních tanečníků, dětí z klientských rodin Diecézní charity České Budějovice, doplněné profesionálními tanečnicemi,“ láká Věra Michalicová z dobrovolnického centra Charity.

Zážitek z prázdnin
Necelá desítka dětí z oblíbeného kroužku se točí ve víru tance již druhým rokem.
„Na letním dětském táboře jsme jednou připravili den orientálních a afrických tanců a na vlastní oči jsme se přesvědčili, jak jsou tyhle děti pohybově mimořádně nadané,“ vysvětluje Věra Michalicová.

Slovo dalo slovo a jedna dobrovolnice se nabídla, že děti každé pondělí bude učit tancovat.
„Děti nacvičily několik tanečních představení, která teď rády předvedou veřejnosti,“ pokračuje Věra Michalicová. Vystoupení dětí doplní profesionální orientální tanečnice, které působí v Českých Budějovicích.

„Tímhle vystoupením chceme dát prostor dětem, které jsou ze sociálně vyloučených rodin. Ukážou, co všechno se za necelé dva roky naučily,“ vysvětluje Věra Michalicová.

Dobrovolnické centrum Diecézní charity připravuje na léto také oblíbený prázdninový pobyt pro tyto děti z rodin ohrožených sociálním vyloučením.
„V uplynulých letech jsme byli například ve Volšovech u Sušice nebo na Ktiši,“ dodává Věra Michalicová s tím, že pro většinu zúčastněných dětí se často jedná o jedinou prázdninovou akci.

Stálé hledání
„Pokud by měl někdo chuť, pomáhat těmto dětem, může se přihlásit v našem dobrovolnickém centru v Kanovnické ulici a ve volném čase se některému z nich věnovat. Sháníme další dobrovolníky pro doučování nebo na volnočasové aktivity,“ láká Věra Michalicová.