„Těžko už může být, neotevřeli bychom ho. Oba poslední ročníky byly finančně hodně ztrátové,“ říká pořadatel David Urban. Největším problém byla absence návštěvníků, zejména kvůli chladnému počasí. „Nevím čím to. Asi jsme se nesešli se zájmem lidí,“ míní Urban.

Planet festival v minulosti přivezl do jižních Čech interprety jako Marilyn Manson, Nick Cave, Front 242, Bad Religion, IAMX, Moloko, Kosheen, Hadouken!, Pet Shop Boys, Ministry, Morcheeba, Asian Dub Foundation plus spoustu českých interpretů. Loni se organizátorům povedlo do Tábora dovézt například Pendulum a velký comeback si na Planetě vystřihli elektroničtí mistři Orbital.

„Podle mého to byl nejlepší festival. Je mi líto, že končí. Byla to pro mě vždy nejlepší párty, kterou jsem si maximálně užila. Nejlepší výběr světových kapel. Mám na tento festival jen ty nejlepší vzpomínky. Je to k pláči,“ povzdechla si pravidelná účastnice Zuzana Pazourková z Tábora.

Podle Davida Urbana byl nejlepším ročníkem ten první. „Těžko říct, který byl nej. Vždy byly kapely, které nás zaujaly. Jestli ještě Planet někdy bude, nevím. Spíš myslím, že ne. Ale jak se říká: nikdy neříkej nikdy,“ dal milovníkům tohoto festivalu aspoň kapičku naděje jeho guru. Nezbývá než doufat, že se kapička někdy opět rozroste v oceán.

„Pan Urban má nejlepší vkus na hudbu! Mám v hlavě mix vzpomínek. Moc se mi líbili IAMX, Skinny Puppy, Franz Ferdinand, Pet shop boys, táborští Sunshine! Pořadatelům děkuji, že mi umožnili zažít ty nejlepší hudební zážitky. Doufám, že se Planet vrátí. Nezbývá ale než čekat a věřit,“ uzavírá Pazourková.

DAVID PELTÁN