Myslivecký bál a indie rock? Zdánlivě dvě věci nespojitelné. Opak dokáží táborští Please the Trees, kteří na tomto bále zahrají 9. února na Nové scéně Národního divadla a jako dekorace jim poslouží vánoční stromky z výstavy Druhá šance na piazzetě ND.

Na pódiu vyroste romantický lesík, který vytvoří originální dekoraci. Jde o propojení s projektem Druhá šance. Instalaci vysloužilých vánočních stromků přenesou pořadatelé přímo na jeviště a vytvoří z nich háj, ve kterém bude kapela hrát.

„Společně se scénografem Honzou Štěpánekem tak koncepčně vykročíme daleko za schéma klasického koncertu, kdy se s kapelou soustředíme hlavně na hudbu a vše ostatní osekáváme na kost,“ řekl Václav Havelka, lídr Please The Trees a písničkář známý jako SelFbrush.

Atmosféru zimního lesa umocní trubači Českomoravské myslivecké jednoty, na afterparty vystoupí jako host také brněnská kapela Lesní zvěř. Vše doplní projekce.

Please the Trees se dali dohromady v roce 2006. V jejich hudbě zvonivě vzdušné kytary přemosťují vášeň pro ležérní alternativní rock, mající kořeny na divokém západě, a pro melancholické folkové písničkářství. Nyní připravují třetí album, které nahrávali během podzimního amerického turné s producentem Jonathanem Burnsidem, jenž spolupracoval s Nirvanou či Faith No More. Deska vyjde v druhé polovině roku.