Řečeno sportovním žargonem: po čtvrtečním večeru to bude možná hattrick. Tanečník Zdeněk Mládek, který nedávno získal celostátní a prestižní Cenu Thálie, má nominaci na Thálii Jihočeskou a k tomu ještě může dostat stejnou cenu od diváků. Mezi adepty je navíc i jeho manželka. Zdejší scéna ve čtvrtek vyhlásí vítěze z řad činohry, baletu, loutkohry a opery od 19 hodin v budějovickém Domě kultury Metropol.

Jihočeské Thálie rozdává divadlo za mimořádné jevištní výkony. Kromě loutkoherců, jimž se uděluje cena Arnoštky a Matěje Kopeckých, si členové zbylých tří souborů mohou odnést ceny Stanislavy Součkové a Karla Rodena. V nominacích je celkem 21 umělců.

„Slavnostní večer se ponese opět v humorném duchu. Program zpestří mimo jiné i baletní soubor s tanečními čísly, jež nemají diváci možnost běžně vidět. Vystoupí zde i Zdeněk Mládek,“ uvedl Petr Ferebauer z obchodního oddělení divadla.

S čím se balet ukáže? S duetem Labutě, Uherskými tanci doprovázenými orchestrem i choreografií na píseň Robbieho Williamse Something Stupid.
„Dojde také na Cariocu, poslední část ze So In Love, kterou bychom rádi ještě jednou oslavili Zdeňka Mládka. Vzhledem k tomu, že je to oslava divadla, připravili jsme pět vstupů, galačísla, kterými chceme diváka pobavit, rozveselit a které ho chytnou za srdce,“ řekla Linda Schneiderová, asistentka choreografie.

Zdeněk Mládek bere případný hattrick s nadhledem. A děkuje na všechny strany. „Za prvé je to zásluha těch lidí kolem. Ať už tím, že šéf mi dal důvěru a mohl jsem vytvořit něco, v čem jsem mu vyhovoval. Snažím se to vždy uchopit tím nejlepším způsobem, aby to pasovalo i do představ choreografa,“ komentoval. Ocenil dále kolegy, kteří dle jeho slov představení pozvednou do výšek, kde by bez nich nebylo, a poděkoval i baletním mistrům za připomínky.

To, že by ve čtvrtek večer mohla domů přinést Thálii i jeho žena, bere 'sportovně'. „Ocenění člověka povzbudí, ale kvůli tomu to opravdu neděláme,“ doplnil Mládek.

Vedle klasických odborných nominací jsou pro mnohé umělce často cennější výsledky divácké ankety. V ní mohli lidé dát hlas svým oblíbencům a zvolit inscenaci roku. Z došlých platných kuponů divadlo vylosuje šest výherců, kteří obdrží vstupenky na otáčivé hlediště v Českém Krumlově nebo na jeden z budějovických titulů.