Pro otáčivé hlediště naruby, kdy se diváci přesouvají z místa na místo po scénách, hru jako tradičně napsal, režíroval i produkoval starosta Boršova nad Vltavou a Zahorčické osady Jan Zeman.

„Přistání na Měsíci je událost mého dětství, úžasná vzpomínka na sledování černobílého přenosu na maďarské televizi Favorit s mamkou a tátou,“ vysvětluje Jan Zeman, jak se v jeho hlavě nápad zrodil. „Jsme jediní v republice, kteří Měsíc přenesli na netradiční zahorčická divadelní prkna, čehož si všimli i Američané,“ podotýká. Koncem června starostu pozvali pro tuto adaptaci padesát let staré události do rezidence amerického velvyslance u příležitosti připomenutí si 243. výročí Dne nezávislosti.

Hra je prý stoprocentně inspirovaná skutečnými událostmi včetně reálií. „Astronauti pouze omylem místo na Měsíci přistanou v Zahorčicích,“ vtipkuje starosta. Slibuje, že kromě astronautů uvidíte i Brežněva, Putina, Nixona i J. F. Kennedyho s Jackie. Neila Armstronga si zahraje Jiří Beneš, Buzze Aldrina Milan Stýblo a ředitele americké vládní agentury pro kosmický program NASA Karel Čondl.

Zkouška představení.Zdroj: Jaroslav Hanetšlegr

Na zahorčické návsi si zahraje 23 herců, celou show ale zajišťuje 50 lidí. Většinou jsou všichni místní. Herecké jádro prý zůstává stejné. „Ale nové herce přibíráme, omlazujeme, vždyť Putinovi bylo tehdy sedmnáct let,“ vysvětluje starosta. Amatérskému ansámblu pomáhají profesionální zvukaři a osvětlovači. V Zahorčicích navštívíte Floridu, Kreml, Pacifik a Měsíc na osmi scénách. „Zahraje si celá náves včetně autobusové zastávky, kostelíčka, rybníčku…,“ líčí Jan Zeman.

Začátek je ve 20 hodin. „Součástí večera bude i klasická letní večeře,“ láká starosta. Uslyšíte živou hudbu a budete se moci vyfotit s astronautem. Další termíny budou ještě 9. srpna a 16. srpna. Zaplatíte vstupné 160 korun.