Bude to velmi pravděpodobně nejmladší šéf kultury v jihočeských městech. Ředitelem Kulturních a informačních služeb Prachatic se 1. dubna stane 23letý Michal Piloušek, kterého radní vybrali jako nejlepšího ze šesti kandidátů. Nahradí ve funkci Jaroslavu Vlčkovou, která odešla do důchodu.

Piloušek chce na její práci navázat. „Rozhodně nepřijdu jako mesiáš, který přinese novinky a nic nebude dělat jako dřív,“ avizuje nový šéf, jenž studuje VŠE. A právě vyrovnaný rozpočet označil za jednu z priorit. Tou další bude pestrý a pravidelný program.

„Plánuji jednou za měsíc rockový večer, stejně tak blues a jazz, aby občané měli možnost si na tyto akce zvyknout,“ doplnil s tím, že rozpětí programu bude možná pestřejší než doposud.

Personální změny nechystá. Argumentuje, že když bude vše v pořádku, nemá důvod nic měnit. „Chci se se všemi detailně seznámit během prvního týdne, zajímá mě, jaké mají problémy. Rád bych vyšel s lidmi, kteří tam jsou,“ avizuje Piloušek.

Nový ředitel je rocker a bubeník, devět let hraje v kapele Black Spirit Rose. Působil i ve skupině Locomotiva Planet, doprovázel americkou zpěvačku Janet Robin, vyzkoušel orchestr i hraní v jazzklubech. V 17 letech začal spolupořádat fest Mezibrány.

„Jsem rocker, ale můj záběr jako ředitele bude určitě daleko širší. Mám například velký vztah k divadlu,“ ujišťuje. Letos bude navíc spoluorganizovat světový pohár v terénním triatlonu Xterra Czech 2012.

A že bude v týmu nejmladší, bere jako výhodu. „Když jsem odjel hrát hokej do Ameriky, bylo mi 14 let,“ dodává s úsměvem.