Návštěvníci si mohou prohlédnout devět panelů s fotografiemi prvních turistů, lesů, mokřadů i vrcholů a porovnat tak vývoj obce a krajiny. Některé snímky jsou zveřejněny poprvé. „Výstava je svým rozsahem a zaměřením unikátní. Především ti, kdo okolí Modravy alespoň trochu znají, odcházejí doslova šokováni, jakou proměnou území od dob Karla Klostermana prošlo," řekl starosta Modravy Antonín Schubert.

Josef Seidel ale na svých cestách nefotografoval jen krajinu. Zachytil i místní obyvatele, pro něž to byla často jediná příležitost, jak získat svoji podobenku. Fotil je přímo v jejich prostředí, což na výstavě dokládá například snímek dvou lesníků na hájovně nedaleko Modravy.
Expozice ve Spolkovém domě je otevřená každý den od 
8 do 17 hodin. Během léta nabízí i doprovodný program, třeba film o krumlovském Museu Fotoateliér Seidel, z jehož sbírek snímky pochází. Také se návštěvníci mohou nechat vyfotit před malovaným pozadím, jako se to dělalo za časů Josefa Seidela.

Staré snímky organizátoři vystavují na dřevěných panelech. Ty byly poprvé využity 
v budějovickém Domě U Beránka, poté se stěhovaly mj. na výstavu v hájence na Březníku. Nynější expozici připravilo Museum Fotoateliér Seidel, které spravuje dílo Josefa Seidela a jeho syna Františka.  V archivech má desetitisíce starých fotografií.