Až neuvěřitelně rychle dokázala budějovická Galerie Nahoře uspořádat výstavu s výborem prací z pozůstalosti českobudějovického fotografa Otty Seppa, který nás navždy opustil 10. ledna tohoto roku ve svých nedožitých 99 letech. Tato vzpomínková výstava, která mohla být uspořádána díky vstřícnosti Seppovy dcery Boženy Kolrosové, začne ve čtvrtek od v 17 hodin v Domě kultury Metropol.

„O tom, že navzdory své dlouhé působnosti v oboru fotografie a jedinečnému fotoarchivu Otta Sepp velice málo vystavoval, snad vinou své až neobvyklé skromnosti, se mluvilo již za jeho života. V souvislosti s jeho úmrtím se pak otázka nějaké větší prezentace jeho odkazu vynořila s větší naléhavostí. Považovala jsem takřka za svou povinnost se téhle záležitosti ujmout a ve spolupráci s paní Kolrosovou se nám podařilo výstavu s fotografiemi Otty Seppa z různých období jeho života uspořádat již nyní,“ říká kurátorka výstavy Bohuslava Maříková, která mimo jiné s Ottou Seppem v minulosti spolupracovala i na fotografické půdě.

Věří, že o expozici bude zájem nejen z řad fotografů, ale i širší veřejnosti, protože Sepp byl znám jako nestor fotografů i coby velký lokální patriot. Fotografie provázela Ottu Seppa téměř celým životem – od klukovských let, kdy jako skaut pořídil svůj první snímek na letním táboře, přes profesionální působení na postu fotografa v Jihočeském muzeu a poté v Jihočeské pravdě (dnes Deník) až do pozdního věku, kdy se stále ještě aktivně zajímal o vývoj fotografické techniky. Podílel se svými fotopracemi mimo jiné i na velké Encyklopedii Českých Budějovic a nejen tato skutečnost pak před čtyřmi roky ovlivnila udělení pamětní medaile města za celoživotní dílo právě jeho osobě.

Výstava snímků Otty Seppa potrvá pouze dva týdny do 18.března – takže si nenechte tuto jedinečnou příležitost ujít.