VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průkopníci bigbítu se vrací na Střelnici

Tábor - V Táboře zahrají slavné kapely ze 60. let: Atlantik, Kings, Mravenci i Sklepníci. Koncert má benefiční rozměr, pomůže bigbítovým muzikantům v nouzi.

30.8.2013
SDÍLEJ:

Táborská Střelnice zažije 31. srpna akci Střelácký čaj po 51 letech. Představí se tamní průkopníci bigbítu. Na archivním snímku skupina The Kings.Foto: Archiv

Kdysi zářící hvězdy táborského rokenrolu se loni povedlo opětovně rozsvítit při Střeláckým čaji po 50 letech. Přišlo přes 600 lidí a mnozí diváci se dovnitř ani nedostali. Publikum i muzikanti chtěli proto pokračování, zavedení tradice. Pod kaštany táborské Střelnice se tak tuto sobotu uskuteční Střelácký čaj po 
51 letech. Zahrají The Kings, kteří v roce 1968 vystoupili na druhém Big Beatovém festivalu v Praze, a skupina Atlantik s Janem Vacíkem, tenorem Národního divadla, sólistou Bavorské opery v Mnichově a držitelem Ceny Thálie, se představí ve zcela původní sestavě. Nově půjdou peníze z akce na pomoc bigbítovým muzikantům v nouzi.

„Máme za to, že si tito průkopníci, kteří v dřevním období 60. let šířili slávu bigbítu v jeho prvopočátcích a pracovali v ryze nadšeneckých podmínkách, zaslouží naši pozornost," vysvětluje vznik sbírky Štěpán Pavlík z pořadatelského sdružení Fest2004. Na transparentní sbírkový účet 2200454794/2010 zřízený pouze pro tento účel bude vložen nejen výtěžek z koncertu po odečtení nákladů na jeho konání, ale kdokoli může jakoukoli částkou přispívat celoročně.

Táborská Střelnice zažije 31. srpna akci Střelácký čaj po 51 letech. Představí se tamní průkopníci bigbítu. Na archivním snímku skupina Atlantik.Na koncertě bude možné vhazovat hotovost do zapečetěných sbírkových pokladniček. Veřejná sbírka potrvá průběžně a povolená je na dobu neurčitou. Bude mít správní radu složenou ze zástupců jednotlivých kapel a pořadatelského sdružení Fest2004. Ta bude shromažďovat podněty, komu by peníze mohly být věnovány, kdo je ve svízelné situaci a bude je prokazatelně potřebovat. Vždy na vzpomínkovém koncertě koncem léta se peníze předají a vše se řádně vyúčtuje.

„Teď jsem zdravý a můžu něco dělat, ale kdo ví, co přijde. Když bude potřeba, odehraju i benefiční koncerty. Obdivuji práci táborského hospicu. A tohle bude takový muzikantský hospic," reagoval kytarista The Kings Karel Kobližka.

Táborská Střelnice zažije 31. srpna akci Střelácký čaj po 51 letech. Představí se tamní průkopníci bigbítu. Na snímku skupina Atlantik v aktuálním složení.Jako loni zahrají na zahradě Střelnice kapely Bigbeat Jiskra Pal, The Kings, Sklepníci, The Ants a Atlantik, které v 60. letech reprezentovaly Tábor nejen v jeho regionu, ale po celé republice a v zahraničí. Velká očekávání směřují 
k posledně jmenované skupině, ta totiž letos vystoupí v původní sestavě, tedy po zdravotních problémech s vynikajícím bubeníkem Petrem Votepem Votýpkou. Ten byl loni před operací a hraní pro něj nepřicházelo v úvahu. Letos už naléhání zbytku kapely neodolal. „Tak jsem zas začal trénovat zpěv a určitě dostanu Vacíka na kolena. Tak zkoušíme! Já jim to kazím a oni, abych jim neodešel, říkají, že to nemá chybu," směje se Petr Votýpka, zakládající člen kapely Atlantik, která vznikla na táborské Strojní průmyslovce v roce 1963.

Táborská Střelnice zažije 31. srpna akci Střelácký čaj po 51 letech. Představí se tamní průkopníci bigbítu. Na snímku atmosféra z loňského roku.

V téměř původní sestavě se  sejdou i The Kings. Oproti loňsku nebude chybět Pavel Jabůrek a Karel Berka. „Náš pianista je bohužel mrtev 
a bubeník se odmítá zúčastnit, což je škoda. Jinak budeme kompletní," přiblížil jazzman Karel Kobližka.

Jedním z důvodů opakování akce je radost: z obnovených zpřetrhaných vztahů, časů i muziky. „Bylo dojemné se pocelovat s prvními, druhými či třetími láskami, které jsem nakonec ztratil. Bylo dobře připomenout, jak zásadní vliv měl ro(c)k 1968 a jak odporný byl nástup bolševické normalizace. Bylo příjemné přivítat táborské navrátilce z ciziny a spravedlivě vzpomenout těch, kteří už navždy přijít nemohou. Především ale bylo nádherné poslouchat muziku z doby našeho mládí, velkých hudebních proměn 
a společenských nadějí," dodává publicista Karel Deniš.

DAVID PELTÁN

Autor: Redakce

30.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 22 250 Kč

Úředníci v oblasti daní služební místo č. 220343 - rada/odborný rada v Oddělení daňového procesu. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22250 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Služba zahrnuje zejména: , -koordinace a metodické usměrňování rozhodujících směrů výkonu správy daní, poplatků nebo jiných obdobných peněžitých plnění, zahrnující stanovení jednotných pravidel pro uplatňování pravomoci správců daně,, -přípravu rozhodnutí vydávaných finančním úřadem v daňovém a správním řízení,, -zpracování stanovisek k opravným prostředkům proti rozhodnutí finančního úřadu,, -zastupování finančního úřadu před soudem., , Posuzovány budou žádosti podané ve lhůtě do 16. dubna 2018, tj. v této lhůtě zaslané služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu Finanční úřad pro Jihočeský kraj, Mánesova 1803/3a, České Budějovice, PSČ 371 87, nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu služebního úřadu podatelna2200@fs.mfcr.cz nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky ID scdnz6b., Více informací a žádost včetně požadovaných příloh ke stažení na:, http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/app/detail/4157811. Pracoviště: Finanční úřad pro jihočeský kraj, Mánesova, č.p. 1803, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Marie Tichá, +420 387 722 289.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 000 Kč

Pomocní kuchaři POMOCNÁ KUCHAŘKA - STUDENÁ KUCHYNĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: k platu bonusy, vhodné i jako brigáda např. pro důchodce, vyuč.v oboru není podm, pr.doba PO-PA 4.30-13:00 hod.,SO+NE volné. Pracoviště: Laprod a.k., s.r.o. - lahůdky, Husova tř., č.p. 498, 370 05 České Budějovice 5. Informace: Kozel, +420 604 820 669.

Služby - Služby Pracovníci pro ruční mytí vozidel, oken, 12 200 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků OBSLUHA MYCÍ LINKY, ÚDRŽBÁŘ ČERPACÍ STANICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Mzda bude ujednána při osobním jednání. Čerpací stanice Robin Oil na Máji u Cinestaru., Komunikace se zákazníky, příjemné vystupování, určitá zručnost, chruť do práce.. Pracoviště: Ing. pavel mikeš - čerpací stanice robin oil, M. Horákové, č.p. 1432, 370 05 České Budějovice 5. Informace: Kontakt, +420 724 980 559.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 20 700 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením VŠEOBECNÁ SESTRA S OSVĚDČENÍM. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20700 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované vzdělání: dle zákona 96/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů, Mzdové podmínky: po zapracování až 20 700 Kč, Náplň práce: poskytování ošetřovatelské péče v domácím prostředí, Požadujeme: , Odborná způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry bez odborného dohledu dle zákona 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních), ve znění pozdějších předpisů, Minimální praxe u lůžka 2 roky, Zdravotní způsobilost, bezúhonnost, Praktické a samostatné myšlení, Komunikativnost, trpělivost, empatii, Práce na PC, Řidičský průkaz skupiny B, Nabízíme:, Pružnou pracovní dobu, Podporu dalšího vzdělávání, Týden dovolené navíc, Služební telefon, Služební automobil, Zájemci, zašlete prosím svůj strukturovaný životopis s motivačním dopisem do 31. 3. 2018 na e-mail sarka.jarolimkova@mchcb.cz, tel.: 733 755 953.. Pracoviště: Městská charita české budějovice, Žižkova tř., č.p. 309, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Šárka Jarolímková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Budějovičtí vyprovodili zimu, která se drží zuby nehty a přivítali jaro.
38

OBRAZEM: Letošní zimě dali Budějovičtí vale

Požár rodinného domu v Čimelicích.
9

V Čimelicích při požáru rodinného domu uhořely dvě osoby

Příjezd Rudé svině, pálení Morany a otevírání Odry v psím počasí: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. března 2018.

V Bernarticích chtějí ukáznit řidiče

Bernartice - Dlouhodobým problémem v Táborské ulici na průtahu Bernarticemi je hustá doprava, ale především neukáznění řidiči.

Čekejme zataženo a teploty pod nulou

Jižní Čechy - V pondělí bude v kraji zataženo až oblačno, místy přechodně i polojasno.

V nové pohádce Z pekla do pekla čerti k smíchu rozhodně nebudou

Český Krumlov - Výpravnou pohádku o tom, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly, natáčí na jihu Čech mladý režisér Daniel Habrda.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT