Anděl, kterého v zimě dostali za debutové album Safar-I, je nakopl. Kromě plných klubů, jež teď objíždějí během turné, je dalším důkazem klip k písni Elephantman, který Pub Animals pokřtí tuto sobotu od 20 hodin v českobudějovické Besedě.

Skupina, jež své hraní definuje jako speedy dub, ho natočila s tvůrcem speciálních efektů v Harry Potterovi a Pirátech z Karibiku, Vladko Valovičem. Takto spolupráci s nadsázkou glosuje zpěvák Pavel Podruh. „S klipem nám pomáhal Brumbál, syn slovenského bači Mirka Brumbála Valoviče. Vladimír už nám dělal přebal na desku Safar-I, a tak se tento znalec exotických sprostých slov ocitl na natáčení našeho klipu v klubu Paradox. Svět je malej, obzvlášť když jsi z Bradavic,” řekl Podruh serveru Koule.cz.

Klip, který dotvářeli i spolupracovníci Rytmuse a Dary Rolins, měl premiéru na serveru stream.cz a za pár dní nasbíral přes 45 000 shlédnutí, což osmičlennou formaci vyneslo na první příčku sledovanosti hudebních videí v Česku.

„Reakcí je tolik a jsou takové, až mě to dojímá a mám pocit, že Pub Animals nejsou jenom kapela, ale rodinná komunita fanoušků a nás osmi členů. Klip jednou ukážu svým dětem a budu hrdý, že jsem měl tu čest být součástí této rodiny,“ komentuje Podruh.

Křest se uskuteční během Urban party, kde se kromě Pub Animals představí nejlepší regionální tanečníci, rapeři i grafici. Taneční show předvedou skupiny Budside a New Generation. Vstup činí v předprodeji 120 a na místě 150 korun a lze předpokládat, že bude plno: na poslední budějovický koncert přišlo 480 lidí.

Hospodská zvířata zkrátka jedou. Prodali už 1500 desek, zahráli si na největším reggae festivalu v Evropě, Rototom Sunsplash, kde bylo 160 000 návštěvníků. A vyprodáno mají i v klubech na druhém konci republiky…