„Na strojařině jsem chodil ve třetím ročníku do kruhu s Tondou Hájkem. A s Tondou po jistých traumatizujících cvičeních jsem jednou zašel na pivko. Slovo dalo slovo a vzájemně jsme si sdělili, že jsme oba muzikanti. Tonda mi řekl, že na škole už má kapelu. Pozval mě na zkoušku. Tu si dodnes docela přesně pamatuju. Vybavuji si, že kluci tehdy zkoušeli Tuláka, tedy písničku, kterou jsme později natočili. Tím to všechno začalo. Já jsem se stal vlastně posledním, který do party přišel,“ vzpomíná zpěvák, výborný hráč na dvanáctistrunnou kytaru a autor Radek Tomášek. Dodává, že dalšími spolužáky na strojařině a členy kapely byli Jirka Veisser a Milan Dufek.

Spolu s Rangers

„Mirek Řihošek studoval stavařinu, Honza Vančura si odkládal maturitu a s edukací tenkrát příliš nespěchal. Po úvodních, spíše legračních vystoupeních jsme se zabydlelia akademické půdě v SAKSu, což byl Studentský akademický klub strojařů na Karláku, přímo v areálu ČVUT. Zpočátku na nás chodili především vysokoškoláci. Potom se to více rozkřiklo a naše publikum bylo širší,“ uzavírá Radek Tomášek. Do širšího posluchačského povědomí vrostl nejprve jako člen klasické sestavy druhdy nesmírně populárních Rangers a posléze - již v rámci své sólové kariéry – jako interpret plejády evergreenů – Duhová kulička, Žádná jiná, Jižní vítr, Džínová láska (duet s Helenou Maršálkovou). Zpíval jen rokenrol, nic víc, Boxer a další.

Retrospektivně

Byť Radek Tomášek může upoutat pozornost diváků a posluchačů třeba sérií španělských melodií se strhujícími kytarovými sóly (El Matador, María-Isabél), vystoupení bude mít převážně retrospektivní charakter, a tudíž o žádný Tomáškův hit nebudou příchozí ochuzeni. Koncert, který má volné vstupné, začíná v 19 h.