Na jeho nedělní koncert přijeli lidé až z Brna. Šlo o exkluzivní tříhodinový recitál s mnoha hosty, který se natáčel a o němž se bude ještě dlouho mluvit. Jenže podle radnice písničkář Vlasta Redl své vystoupení v zámeckém parku při festivalu Okolo Třeboně přetáhl. Konkrétně o 15 minut oproti povolení, a tak pořadatelé zaplatili pokutu tisíc korun.

Podle organizátorů si stěžovalo pět lidí, kteří bydlí poblíž. „Chyba je na naší straně, ale byl to tak výjimečný koncert, že jsme to nedokázali zabrzdit. Kdybych to zastavil, bylo by to, jako kdybych skočil do silnice před rozjeté auto, a to je daleko větší riziko. Radši jsem ho tedy nechal projet, protože jsme věděli, že stejně zabrzdí,“ argumentuje ředitel festivalu Okolo Třeboně Pavel Barnáš s tím, že nevěděl, jaké hosty si písničkář pozve.

Vedení radnice si uvědomuje, že šlo o jedinečný koncert, který město zviditelnil. Ale upozorňuje, že musí reagovat na připomínky občanů. „Jestliže jsou zavírací hodiny a hudební produkce povolená do nějakého času, musí se to dodržovat. A jsou prostě lidé, kteří si stěžují,“ reagoval místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz.

Jde lehce paradoxní situaci. Město totiž zároveň dává festivalu a jeho přidruženým akcím asi 200 tisíc korun.

„Jediné, co se dá udělat, je takové koncerty v Třeboni nedělat. Vystoupení se natáčelo, náklady byly vysoké a takový koncert Vlasta Redl ještě v životě neměl. Dle svých slov se cítil, jako by měl narozeniny, byl naprosto unešen,“ dodal Barnáš.