Velkou show nachystala českobudějovická rocková skupina Satisfucktion ke svému 20. výročí. Akce s názvem Dead End Festival se uskuteční v pátek, startuje v 17 hodin a centrum města díky ní pořádně zdrsní, alespoň co se muziky týče. Kromě pořádajících Satis dorazí třeba Atari Terror, Colp či Locomotive.

„Bude to rockový svátek, na kterém se objeví část toho nejlepšího, co může nabídnout česká klubová scéna. Představujeme kapely, které nemají možnost ukázat se na prknech velkých festivalů, ale podle nás jsou skvělé a stojí za to,” vzkazují členové Satisfucktion.

Hrát se bude v klubech Gerbera, Martysu a Velbloudu, celkem na čtyřech pódiích. Jde o třetí ročník, který je svými rozměry zatím největší: předchozí dva se uskutečnily v Kulturním domě Vltava a přišlo vždy mezi 400 – 500 návštěvníky. „Teď jsme se přesunuli do centra a lidé se za jedno vstupné dostanou na všechna pódia,” zve bubeník Satisfucktion Radim Pígl.

Sama pořádající skupina předvede fanouškům všechny sestavy od roku 1991, v nichž kdy koncertovala. Přijdou všichni bubeníci i kytaristé, závěr pak Satis dohrají v současném složení.

Dvacet let na pódiích hodnotí kapela s nadhledem. „Je to klasická rocková dřina, pořád se snažíme, ne vždy jsme měli štěstí, ale pokoušíme se jít dopředu,” glosoval bubeník Radim Pígl.

Dead End Festival

25. listopadu 2011

Kluby
18.00 - 00.50 Gerbera
18.10 - 23.40 Marty's Club
18.10 - 23.40 Klub Velbloud
Vstupné
250 Kč Předprodej síť Eventim
300 Kč Na místě
50 Kč Držitelé průkazu

Více na http://www.deadend.cz/