Milenci z Verony, jejichž lásce brání nenávist rodů, i krásná Eliška Pomořanská a král Karel IV. se o prázdninách vrátí na nádvoří zámku Hluboká nad Vltavou. Místní divadelní spolek znovu uvede úspěšné muzikály Jedna noc na Karlštejně a Romeo a Julie. První představení je na programu 8. července.
Letní sezonu zahájí Divadlo Hluboká Jednou nocí na Karlštejně. Tu mělo na repertoáru již v letech 2007 a 2008, tehdy ji vidělo zhruba 13 tisíc diváků.

Nyní se představení po dvouleté pauze vrací s několika novinkami. „Když hru obnovujeme, byla samozřejmě snaha ji vylepšit. Uspořádali jsme doplňující konkurz na některé role, vybrali jsme například dva herce z Havířova, kteří byli ve finále soutěže Robin Hood – Cesta ke slávě,“ uvedl produkční divadla Zdeněk Pikl.

Nové představitele budou mít také postavy císařova číšníka Peška a jeho neteře Aleny. V alternaci je ztvární Lukáš Randák s Ladislavem Korbelem a Zuzana Benešová s Eliškou Ochmanovou. V hlavních rolích naopak nadále zůstávají Ivana Plachá a Aleš Chrt. „Ti jsou s tím tak sžití, že obměna vůbec nepřipadala v úvahu,“ komentoval Pikl.

Víc zbrojnošů

Oproti minulým sezonám se v Jedné noci na Karlštejně výrazně změnila choreografie. Podle Pikla bude nyní k vidění více zbrojnošů i žen z podhradí. Základní zápletka muzikálu je stejná jako ve známém filmu, liší se ale hudba. Jsou tam nové texty, přes hodinu muziky a písniček nejrůznějších žánrů.

Příběh Karla IV. a jeho manželky Elišky se bude na Hluboké hrát od 8. do 26. července. Vstupenky se prodávají prostřednictvím webového portálu www.cb–system.cz. Cena je 350 a 320 korun.

Od 2. srpna pak bude nádvoří zámku patřit muzikálu Romeo a Julie. Divadlo Hluboká jej letos uvede potřetí v řadě. I zde se chystají drobné změny. „Trochu jsme upravili choreografii a rozšířili ansámbl o čtyři zpěváky. Celkem se tak na scéně objeví padesát lidí,“ připomněl Pikl.

Obsazení zůstavá stejné jako v minulém roce. Romea alternují Jan Kopečný a Lukáš Randák, Julii Zuzana Benešová, Ivana Plachá a Kristýna Hulcová. „Herci se střídají, protože to jsou opravdu těžké party, zpívá se vždy na živo,“ zdůraznil Pikl.

Autorem muzikálu je Zdeněk Barták, který jej původně napsal pro Státní operu v jihokorejském Soulu. U hlubockého zámku Romeo a Julie poprvé zpívali v roce 2009, představení tu během dvou sezon vidělo přes 13 tisíc diváků. Letos je na programu dvanáct repríz, vstupenky se prodávají za 420 a 400 korun.

I když jsou obě představení velice úspěšná, na Hluboké budou letos k vidění naposledy. „Na příští sezonu už je neplánujeme. Přišly na ně tisíce návštěvníků, a tak si myslíme, že je čas na změnu,“ vysvětlil Pikl. Jedna noc na Karlštejně a Romeo a Julie v podání hlubockého divadla ale ještě zcela nekončí. Soubor s nimi bude hostovat na několika českých scénách, nasmlouvaná jsou již vystoupení v Praze.

ANDREA ZAHRADNÍKOVÁ
s přispěním Václava Koblence